Venujete sa aktívne cyklistike alebo behu a chcete si tieto aktivity trochu spríjemniť? Pripravili sme pre vás zoznam 5 vecí, ktoré môžu výrazne pomôcť všetkým športovcom s ich výkonom. Čítajte ďalej.

Camel back

Okrem bežeckého oblečenia sa bežcov hodí aj takzvaný camel back. Vodu so sebou športovci najčastejšie nosia vo fľaši, ktoré musia niesť v ruke alebo im lietajú v batohu. S camel backom sa o to starať nemusíte.

Držiak na telefón

Pri behu určite oceníte aj držiak na telefón na rameno, vďaka ktorému vám mobil nebude lietať vo vrecku. Ľahko tak s ním môžete telefonovať aj počúvať muziku alebo si skontrolovať, akú vzdialenosť ste prešli.

Fitness hodinky

K ďalším takmer povinným bežeckým doplnkom patria aj fitness hodinky. Tie vám dovolia udržiavať si obraz nielen o počte prejdených krokov a vzdialenosti, ale aj o srdcovom tepe, vďaka ktorému to nikdy nepreženiete.

Respirátor

Beháte uprostred mesta pri šesťprúdovej ceste? Vdychovať doslova tony splodín nie je práve najlepšie. Ak si však kúpite malý respirátor alebo filter na ústa a nos, môžete bez obáv dýchať aj v takomto prostredí.

Hrejivý gél

Ak sa vám nechce tráviť desiatky minút rozcvičkou a zahrievaním hlavne v chladnom počasí, použite hrejivý gél alebo krém, ktorý vám s tým pomôže, no určite rozcvičku úplne nevynechajte, riskujete tak zranenie.