Určite to poznáte alebo ste o tom aspoň počuli či máte byt alebo dom. Ten moment, keď prídete konečne domov a chcete sa vyspať a zrazu vám za oknom cvrliká vták a snaží sa vám zahrať jeho obľúbenú pieseň? Keď prídete na záhradu a vaše hrozno je napoly zjedené, no vy ste ho nejedli? Ten pocit, keď prídete domov a máte napoly zjedený kábel? Aspoň jeden pocit ste určite zažili. A my vám dnes donesieme možno nejaké tipy na vašu záchranu, aby ste sa konečne vyspali a mohli zjesť aj vy samy niečo z vašej záhrady.

AKO SA ZBAVIŤ VTÁKOV?

Ako sme spomínali vyššie, tak vtáky dokážu byť krásnym darčekom, no dokážu aj robiť neplechu. Hlavne, keď sa jedná o tie z prírody. Oni dokážu byť potvory a môžu nám zjesť celú úrodu hrozna, no aj „krásne“ vyspevovať pri okne v momente, kedy chceme zaspať. Vedia si jednoducho vybrať ten správny čas. A ide im to. A tak niekto múdry tam hore vymyslel nejaké vychytávky, o ktorých vám aj my dnes povieme. Existuje niekoľko spôsobov ako sa zbaviť vtákov. Určite ste počuli o CD-čku, ktoré máte zavesiť na konár stromu, kríku a podobne. Verte mi, je to strata času.

Vyskúšané a nepomohlo to. Našťastie, existujú veci ako plašič vtákov. Existuje viacero druhov, viacero značiek, obchodov, ktoré to predávajú. Tu odporúčame pokukať rôzne stránky alebo aj priamo tieto, ktoré vám sem dávame. Ak by nepomohol len tak iba plašič vtákov, tak existuje aj odpudzovač vtákov. Tieto odpudzovače fungujú na princípe toho, že vtáky majú extrémne vyvinutý sluch. V podstate sa jedná o to, že tento prístroj vydáva zvyky, ktoré sú nepríjemné pre vtákov, ale my ich nepočujeme. A majú dosah až krásnych 40 m. Plašiče vtákov, alebo aj teda odpudzovače sú určite investíciou, ktorá vám doslova zmení život. Záleží na tom, aký máte dôvod. Ale aj tak. Určite nie je príjemné ani iba tá špina po vtákoch, ktorí si spravia potrebu práve na vašom balkóne. Aj pri takomto probléme je to riešenie.

AKO SA ZBAVIŤ MYŠÍ?

Tu vám môžeme poradiť dve veci. Prvá vec sú klasické pasce na myši, ktoré sa používajú, ale stále čoraz menej. Druhá vec sú elektronické odpudzovače zvierat. Niektoré sme spomínali aj vyššie v článku. Nie je jedno aký si kúpite. Okrem toho, že sa líšia značkou, druhom, veľkosťou, tak sa líšia aj s tým, že na aké zvieratá to je určené. Takto zabránite tomu, aby ste to počuli vy alebo váš pes či mačka. Princíp sme si vysvetľovali vyššie. Ide o zvuky, ktoré odstrašia dané zviera, preto existuje aj pasca na myši.

Určite sa jedná o investíciu, ktorá je aj do budúcna. Takáto pasca vám vydrží aj niekoľko rokov. No je to na každom jednom z vás…