Pracovné štvorkolky síce nie je vidieť na cestách, ale ak by ste sa pozreli do garáže farmárov, tak by ste ich našli vo veľkom počte. Pracovná resp. úžitková štvorkolka je niečo medzi traktorom, nákladným vozidlom a vozidlom na zábavu. Z uvedeného je jasné, že so štvorkolkou denne spravíte kopec práce a po práci si užijete zábavu. Ktorá štvorkolka vyhovuje vašim požiadavkám – UTV alebo ATV?

ATV pracovná štvorkolka

V prípade, že sa rozhodnete pre úžitkové štvorkolku, tak ATV vám dobre poslúži pri mnohých prácach na poli a okolo domu. Ide o štvorkolky, ktoré majú motor vyvinutý na mieru do týchto strojov. Vďaka silnému motoru dokážu ATV robiť zázraky na počkanie. Výhodou je tiež automatická prevodovka. Pracovné ATV sú homologizované pre dvoch pasažierov, takže si so sebou môžete zobrať pomocníka a práca vám pôjde od ruky. Majitelia ATV vám iste potvrdia, že vďaka tomuto stroju sa ich práca na farme zmenila priam na zábavu. Všetko sa zrazu zdá oveľa jednoduchšie a dokonca aj taká nudná činnosť ako kosenie trávy je na štvorkolke pôžitkom. Možno sa čudujete, ako môže úžitková štvorkolka kosiť. Veľmi jednoducho, na pracovnú štvorkolku je možné pripevniť rôzne pracovné nástroje. Okrem už spomínanej kosačky je možné s ATV orať, siať, posýpať proti škodcom alebo previesť náklad. V zime si dokúpte k štvorkolke radlicu a behom pár minút odhrniete sneh z dvora sebe i susedovi. Komu odporúčame kúpiť pracovnú štvorkolku? Každému, kto potrebuje multifunkčný stroj na poľnohospodárske práce a po práci sa chce zabaviť.

UTV pracovná štvorkolka

UTV úžitková štvorkolka sa v mnohom podobá na ATV, ale na prvý pohľad je odlišná. Prvé si všimnete to, že v zadnej časti disponuje UTV nakladacou korbou. Niektoré modely týchto štvorkoliek majú miesta pre pasažierov kryté kabínkou, a preto sa oveľa viac ako ATV podobajú na traktor. Kvôli korbe nie sú tak vrtké ako ATV a nedá sa s nimi vyblázniť na cestách. Na cesty si radšej zoberte trojkolky alebo športové štvorkolky. Korba na UTV je sklápacia a niektoré typy kryté. Vďaka systému vyklápania a bohatému priestoru na korbe táto úžitková štvorkolka dokáže uviesť akýkoľvek náklad od obilia a dreva až po stavebný materiál. UTV má ešte jedno špecifikum oproti iným štvorkolkám – ovláda sa pomocou volantu. Samozrejme, že aj k UTV štvorkolke dokážete dokúpiť rôzne pracovné nástroje a iné príslušenstvo. Pre koho je určená štvorkolka UTV? Pre každého, kto potrebuje odviesť náklad a urobiť prácu okolo domu.