Pod pojmom motokáry vyskočí človeku pred očami obrázok malých formúl, ktoré idú nebezpečne rýchlo. No každý normálny a poctivý prevádzkovateľ motokárovej haly vám podstrčí poriadnu motokáru a zaželá vám príjemnú, zábavnú a samozrejme bezpečnú jazdu. No nemáte sa čoho báť. Motokáry sú prispôsobené aj pre ľudí, ktorí ešte nikdy nejazdili. Výhodou je, že vy si určíte rýchlosť, akou chcete ísť. Ak ste začiatočník, tak je logické, že pôjdete pomalšie. No neskôr sa nebudete báť ísť rýchlejšie, lebo zistíte, že žiadne nebezpečenstvo vám nehrozí. Dôležité je, aby ste mali na hlave prilbu, ktorá vás v prípade nárazu ochráni.

V motokárových halách sa najčastejšie stretnete s motokárami s obsahom 120 ccm, 200 ccm a 270 ccm. Motokáry s obsahom 120 cmm sú prevažne pre deti a úplných začiatočníkov. Ostatné sú schopné ísť aj 70 km/h.  Normálne modely, s ktorými by ste sa v motokárovej hale stretli, majú len plyn a brzdu, takže riadenie nie je vôbec zložité. Jazda je oveľa jednoduchšia, ale samozrejme aj zábavnejšia, keďže sa nemusíte starať o nič iné ako je držať nohu na plyne a prípadne na brzde.

Pocity z jazdy

A aké sú pocity z jazdy? Zo začiatku sa každý bojí, pretože nevie aké to bude rýchle. Niekto sa môže báť, že vyletí z dráhy alebo do niekoho nabúra. Ďalší krát sa už toľko nikto nebojí a snaží sa ísť rýchlejšie. Na niektorých dráhach sa spočítava čas a tak môžete s priateľmi súťažiť o to, kto dané kolo prejde čo najrýchlejšie.

Pokiaľ jazdíte rýchlo a na ceste nechcete nikoho zabiť, tak navštívte najbližšiu motokárovú halu v okolí a poriadne sa odviažte.

Obrázok: Nicky Rhodes | Dollar Photo Club