Otázku, ako priblížiť divákom z netradičných športových miest svetový tenis, vyriešil srbský zväz veľmi jednoducho. 1.kolo Davisovho poháru medzi Srbskom a Chorvátskom sa neodohrá v Belehrade, ale vo väčšom srbskom mestečku Kraljevo, ktoré má okolo 63 000 obyvateľov. Je to veľmi pekné gesto, bohužiaľ ho však tak úplne nedomysleli. Naskytol sa totižto dosť závažný problém, keďže sa do predaju dostalo len niekoľko desiatkov lístkov. Fanúšikovia, ktorí boli ochotní aj nocovať pred pokladňami, len aby uvideli svoj vytúžený zápas, nemali možnosť kúpiť si lístok. Ako je to možné?

Prečo diváci neuvidia hrať najlepšieho svetového tenistu?

Zaujímavosťou je, že na každý hrací deň bolo pripravených okolo 3000 vstupeniek, ktoré sa však akýmsi záhadným spôsobom stratili. Pravdepodobne v tom majú ruky obchodníci a priekupníci, pričom na základe tejto skutočnosti vznikla jednoduchá rovnica. Pokiaľ diváci nechcú podporovať obchodníkov, neuvidia hrať najlepšieho tenistu ako je Novak Djokovič.

Znechutený Djokovič

Novaka táto informácia totálne znechutila a najmä prekvapila. Podľa neho ide o jeden nepekný žart a podvod, ktorému by sa však malo zabrániť. Tenista si svojich fanúšikov a vlastne všetkých ľudí, ktorí ho naplno podporujú natoľko váži, že spravil jedno veľmi milé gesto: svoj tréning sprístupnil verejnosti a ostatným dal najavo, ako sa má s fanúšikmi pracovať. Netreba si ich znepriateľovať, ba naopak. Fanúšikov si treba vedieť vážiť, byť k ním priateľský a poďakovať sa im za ich podporu. Djokovičovi sa to skutočne podarilo a treba uznať, že jeho fanúšikovia si zaslúžili vidieť aspoň jeho tréning. Treba veriť, že sa im v blízkej budúcnosti podarí bez problémov dostať aj na zápas.