Stále viac vodičov používa a preferuje hliníkové disky. Prečo? Dôvodov je viac. Prvým dôvodom  je ich dizajn a to,  že na rozdiel od ostatných diskov pôsobia na aute krajšie.  Ďalším je ich povrch,  ktorý je pevný a starostlivosť o neho je oveľa jednoduchšia, vďaka čomu sa aj ľahšie čistia. Záujem o hliníkové disky stále viac rastie a tak tomu bude aj v najbližšej dobe.

Prečo hliníkové disky?

Čoraz viac motoristov preferuje práve tento typ diskov. Ak sú hliníkové disky naozaj kvalitné, odrazí sa to aj na ich odolnosti. Naozaj kvalitné hliníkové disky sú oveľa odolnejšie voči mechanickému poškodeniu. Dnešné hliníkové disky sú navyše vyrobené tak, že starostlivosť o nich je naozaj jednoduchá a zvládne  ju každý.

Kvalita hliníkových diskov sa neodrazí len na peknom dizajne a ľahšej starostlivosti. Výberom správnych diskov vášmu autu zabezpečíte takisto vyššiu bezpečnosť. Dbajte preto na správny výber u správneho predajcu.

Ich hlavnou výhodou je takisto aj ich hmotnosť. Alu disky majú podstatne nižšiu hmotnosť ako iné disky a auto tak nezaťažujú. Nízka hmotnosť sa podpíše najmä na pozitívnych jazdných vlastnostiach a brzdných účinkoch vozidla. Vo všeobecnosti tým vozidlu zaručujete oveľa nižšiu spotrebu paliva ako v prípade plechových diskov.

Úspornejšie

Znížením hmotnosti motorového vozidla totiž dochádza aj k zníženiu spotreby paliva, čo je pre každého motoristu veľkým pozitívom. Pri výbere alu diskov by ste mali siahať po sortimente overeného pneuservisu,  ktorý vám zaručí najlepší výber.

Okrem správneho výberu diskov,  by ste mali venovať pozornosť aj dostatočnej starostlivosti o vaše vozidlo. Správne nastavená geometria kolies je základom. Vďaka nej zlepšíte ovládateľnosť a jazdné schopnosti vozidla, čím si zabezpečíte bezpečnejšiu jazdu a ušetríte tak podstatný objem ďalších nákladov.

Profesionálny pneuservis sa postará nielen o správne nastavene geometrie kolies vášho vozidla,  ale aj o rad ďalších činností, ktoré súvisia napríklad s výmenou alebo uskladnením sezónnych pneumatík.

 

FOTO: Big Face / Dollar Photo Club