Bývalý pilot F1 a sedemnásobný svetový šampión, ktorý po lyžiarskej nehode strávil takmer pol roka v kóme, údajne komunikuje s rodinou pomocou žmurkania. V posledných dňoch sa špekuluje o možnom pokračovaní liečby v domácom prostredí, a to na základe pokrokov z posledných dní.

Schumacher sa stále nachádza v kritickom stave, ale reakcie na podnety a komunikácia s okolím zvyšujú stupne optimizmu zo zlepšenie jeho zdravotného stavu. Minulý mesiac sa v nemeckom Bilde objavili informácie, že zranený pretekár počuje a reaguje na dotyky. Najnovšie informácie hovoria o schopnosti odpovedať na otázky manželky a detí, čo predstavuje ďalší významný krok v jeho zotavovaní. Aj napriek týmto pokrokom, cesta k ozdraveniu je stále dlhá a návrat k niekdajším schopnostiam je, podľa lekárov, naivné očakávať. Schumacher je stále pripútaný na nemocničnom lôžku, ale lekári by ho chceli v čo najkratšom čase dostať do elektrického vozíka, ktorý bude môcť ovládať ústami. Nasledovná etapa jeho rehabilitácie by mohla prebiehať v rodinnom sídle v Gaulde, na ktorom boli vykonané nevyhnutné úpravy umožňujúce pokračovanie v liečbe. Michaelova manželka Corinna poďakovala fanúšikom počas víkendovej Veľkej ceny Nemecka a naznačila, že najťažšie obdobie je už za nimi. Legenda F1 Niki Lauda napísal, že každodenne sleduje Michaelov stav a dúfa, že sa čoskoro aj porozprávajú.

K Schumacheovej nehode došlo počas lyžovačky s jeho 14-ročným synom Mickom dňa 29. decembra 2013 na svahu Combe de Saulire, nad Méribel vo francúzskych Alpách. Počas prechodu cez nevyznačený úsek spadol Schumacher a udrel si hlavu o skalu. Lekári poznamenali, že keby nemal lyžiarsku helmu, bol by s najväčšou pravdepodobnosťou zomrel. V snahe o ochranu mozgu ho uložili do indukovanej kómy, v ktorej pobudol do apríla 2014, kedy ho lekári začali postupne prebúdzať. Počas nasledujúceho mesiaca prejavoval malé náznaky vedomia a v polovici júna ho presunuli z oddelenia intenzívnej starostlivosti v nemocnici v Grenoble na oddelenie rehabilitácie. Momentálne sa nachádza na neuvedenej švajčiarskej klinike. 

Počas pôsobivej kariéry pretekára F1 získal Michael Schumacher až sedem titulov majstrovstiev sveta. Začínal v tíme Jordan-Ford v roku 1991, následne prestúpil do Benettonu, kde strávil 4 sezóny, ale najvýraznejší bol práve v červenej kombinéze tímu Ferrari, v ktorom získal až 5 titulov. Kariéru ukončil v roku 2006, ale o 4 roky neskôr sa vrátil a strávil nejaký čas v tíme Mercedes. 

Zdroj: eurosport.yahoo.com

Foto: s3.yimg.com