Kolobežkovanie je čoraz preferovanejším športom nielen detí, ale najmä dospelých, ktorí túžia z času na čas vypadnúť zo stereotypu a zažiť nezabudnuteľné chvíle v prírode. Pri jazde na kolobežke človek robí v podstate drep na jednej nohe, pričom nohy by sa mali počas jazdy striedať. To znamená, že ide o jeden z komplexných cvikov na nohy, vďaka ktorému môžete spevniť problematické partie a zároveň posilniť fyzickú kondíciu, ktorá žiaľ dnes chýba mnohým ľuďom, a to najmä deťom. Avšak kolobežkovanie nie je len taký obyčajný šport. Je určený dokonca aj pre ľudí, ktorí milujú adrenalín, bláznivé triky a rýchlosť!

Rýchlosť jazdy na kolobežke regulujte brzdami

Vedeli ste, že na kolobežke môžete dosiahnuť rýchlosť až neuveriteľných 70 km za hodinu? Samozrejme, jazdiť na kolobežke treba opatrne rovnako ako aj na bicykli či kolieskových korčuliach, no kolobežka je predsa o niečo bezpečnejšia, keďže riziko pádu je minimálne, obzvlášť ak jazdíte po cyklistických trasách či rovnej vozovke. Základom sú pochopiteľne kvalitné brzdy – niektoré modely kolobežiek sú dnes dostupné aj s kotúčovými brzdami, ale ak neplánujete extrémne zjazdy alebo preteky, tak vám postačia klasické brzdy. Chybu s kotúčovými brzdami samozrejme neurobíte, ale rozhodne to nie je ten najdôležitejší parameter pri výbere.

Pre milovníkov adrenalínu a náročnejších trás

Patríte medzi milovníkov adrenalínu, nebojíte sa zdolávať náročne prekážky a nemáte strach z vyššej rýchlosti? Výborne! V tom prípade sú pre vás určené freestyle kolobežky, vďaka ktorým si môžete zajazdiť v skate parkoch a vyskúšať si tie najrôznejšie triky ako je backflip, condor či frontflip. Že sa chcete zúčastniť miestnych pretekov? Žiadny problém! Vyberte si aj vy zo širokej ponuky kolobežiek a príslušenstva od inSPORTline a nebojte sa prekonávať svoje limity.