Končí vám zmluva povinného zmluvného poistenia a uvažujete o zmene poisťovne? Alebo vás trápi otázka, či uzavrieť havarijné poistenie v tej istej poisťovni, v ktorej máte PZP? Aké benefity a nevýhody z toho plynú sa dozviete v našom článku.

Medzi PZP a havarijným poistením je rozdiel

Zákonnú poistku musí mať uzatvorené každé vozidlo na cestách. Toto poistenie slúži na krytie škôd, ktoré spôsobíte na cudzom vozidle, majetku či zdraví. Každý poškodený má tak istotu, že dostane od vašej poisťovne finančnú kompenzáciu. Naopak, havarijné poistenie slúži na krytie škôd na vašom vozidle. Pre obe poistenia sa hodnotí najmä vaša doterajšia bezškodovosť, ktorá ovplyvňuje jednotlivé bonusy poisťovní.

Aké bonusy vám ponúknu niektoré poisťovne?

Poistný trh je vysoko konkurenčný, poisťovne sa teda všemožnými spôsobmi snažia prilákať čo najlepších klientov. Takmer v každej poisťovni vám ponúknu bonus za bezškodovosť. Ak ste doteraz nespôsobili žiadnu nehodu, je to jeden z hlavných signálov, že jazdíte zodpovedne. Ďalším zvýhodnením je bonus za vernosť. Ten môžete dostať v prípade, že ostanete verný svojej starej poisťovni, prípadne si tam uzavriete i havarijné poistenie vozidla. Okrem bonusov nájdete mnoho špeciálnych ponúk, ktoré zahŕňajú rôzne pripoistenia a podobne.

S najlepšou ponukou vám pomôže online kalkulačka PZP

Vzhľadom na počet poisťovní na Slovensku je pomerne zložité sa v jednotlivých ponukách orientovať. Rýchlo vám s tým pomôže online kalkulačka PZP. Predtým než začnete vyhľadávať, zadáte do formulára parametre svojho vozidla a kalkulačka vám ponúkne výsledky “na mieru”. Navyšem všetky bonusy a ich výpočty máte na jednom mieste a je už len na vás, ktoré poistenie si vyberiete.

To, či sa oplatí mať všetky vaše poistenia v jednej poisťovni, je veľmi individuálne. Zistite si, aké bonusy a špeciálne ponuky má pre vás vaša poisťovňa a porovnajte ich s výsledkami online kalkulačky PZP. Týmto spôsobom prídete na to, čo je pre vás a vaše vozidlo najvýhodnejšie.