Predovšetkým ženy si myslia, že cesta ku krásnej postave vedie jedine cez úmorné kardio cvičenie. Pomocou kardia síce zhodíte rýchlo kilogramy, ale nikdy sa vám nepodarí vytvarovať svaly a ani dosiahnuť súmernosť postavy. Preto vyskúšajte občas zameniť kardio za posilňovanie a uvidíte, že výsledky sa dostavia rýchlejšie, ako ste čakali.

Začnite cvičiť s činkami a zmení sa vám život

Pravidelné cvičenie s činkami vám doslova zmení život. Pomocou činiek si môžete zostaviť rôzne tréningy a cvičiť s nimi je možné aj v pohodlí domova. Stačí, aby ste si k činkám zaobstarali lavičku a vytvoríte si malý fitness kútik. Lavičky na cvičenie spolu s činkami sú vlastne základom každej domácej posilňovne. Obe pomôcky nezaberú veľa miesta a dajú sa kúpiť za veľmi priaznivé ceny. Napríklad v internetovom obchode inSPORTline. Zo začiatku skúste cvičiť s menšími váhami a postupne si pridávajte väčšie. Pre úplne začiatočníčky sú určené pol kilogramové alebo kilogramové činky jednoručky, ktoré zvládne zodvihnúť aj najútlejšia žena. Ak sa budete cvičeniu s činkami venovať naozaj intenzívne, pocítite nasledujúce zmeny na vašej postave a tiež účinky na zdravie. Pri cvičení s činkami sa dokážete neuveriteľne odreagovať, stres zmizne ako šibnutím čarovného prútika. Spevňovanie svalstva priaznivo vplýva na správny chod metabolizmu. To má za následok, že vaše telo bude lepšie spaľovať tuky a rýchlejšie schudnete. Pri posilňovaní sa zlepší aj stav kostí a kĺbov. Zbavíte sa nadmernej hladiny cholesterolu v krvi, povzbudíte srdce k činnosti a znížite riziko vzniku mnohých závažných ochorení. Vaša imunita bude pracovať tak, ako má, vaše telo vás bude poslúchať na slovo v oblasti flexibility a rovnováhy.

Z týchto typov činiek si môžete vybrať

Vďaka veľkému výberu rôznych typov činiek sa môžete pri tvorbe tréningové plánu vskutku vyblázniť. Ak máte priestor a dostatok financií, zaobstarajte si celú sadu činiek, ktoré sa predávajú s rôznou váhou. Vhodnou alternatívou k sade činiek sú činky barbell. Tento typ činiek sa skladá z osy, na ktorú nakladáte závažie podľa potreby. V poslednom období sa veľkej popularite tešia činky kettlebell. Ide o kruhovú činku s úchytom, pomocou ktorej sa dá cvičiť veľké množstvo cvikov na posilňovanie i budovanie kondície. Ak chcete spojiť kardio s posilňovaním, kúpte si činky na členky alebo zápästia