Najobľúbenejšou miestnosťou pre deti v dome je samozrejme detská izba. Tam najmenšie ratolesti trávia najviac času hlavne v upršaných a chladných dňoch. V detskej izbe rozvíjajú svoju fantáziu, menia sa na princezné a pirátov, kreslia, skladajú a vymýšľajú rôzne aktivity. Staršie deti sa už vo svojich izbách pripravujú na školské povinnosti, pozerajú televíziu, či trávia chvíle so svojimi kamarátmi.

Dieťa rastie, a preto je dobré navrhnúť izbu tak, aby sa v nej cítilo komfortne a nadčasovo. S vytvorením peknej izby, je okrem iných činností, ktoré treba urobiť spojený aj výber správneho detského nábytku.

Školáci potrebujú nie len dobrú posteľ, ktorá dodá ich telu oddych, ale aj správny stôl a stoličku k príprave do školy. Deti, ktoré chodia do školy majú radi farebný priestor a zásuvky na uskladnenie svojich drobností. Preto je vhodné vybrať taký písací stôl, ktorý im poskytne dostatok priestoru pre uloženie písaniek, písacích potrieb a kníh. Skvelými doplnkami sú aj ukladacie boxy a drevené krabice, ktoré priestorovo nezaberú veľa miesta a sú veľmi praktické. Žiaci ho veľmi ocenia okrem hračiek aj na knižky a iné školské potreby.

Detské izby sú miestom oddychu, skákačiek, vzdelávania a vymýšľania. Aj správne vybratý detský nábytok má svoje opodstatnenie. Nie každý nábytok je vhodným a bezpečným pre detskú izbu. Pri skriniach treba brať ohľad na ostré hrany, výšku, praktickosť otvárania a jej použiteľnosť. Samozrejme, okrem praktického využitia, treba pozerať aj na dizajn a farbu. Dieťa bude mať skrine viac ako jeden rok.

Treba poctivo vyberať, kde bude dieťa vyrastať. Ak navrhujete detskú izbu sami, neváhajte sa inšpirovať obrázkami a praktickými radami na internete či v rôznych katalógoch.