Aj vy ste milovníkom grilovačiek? Milujete opekané mäsko, grilovanú zeleninku a posedenie s priateľmi v teplé letné večery? V tomto prípade je najideálnejší čas siahnuť po záhradnom grile! Viete, ako vôbec takýto gril vybrať? Na čo by ste sa mali pri jeho výbere dívať? Je cena skutočne prvotným faktorom, ktorý je v tomto smere dôležitý alebo je lepšie, ak dáte prednosť iným atribútom?

Životnosť na prvom mieste!

Ak ste sa rozhodli, že záhradný gril je presne to, čo by sa vám zišlo, prvoradé je, aby ste si všímali funkcie grilu, ale tiež značku, keďže aj tá dokáže napovedať, či ide o kvalitný alebo menej kvalitný produkt. Životnosť je presne to, čo by malo byť pre väčšinu z nás rozhodujúcim faktorom, a práve preto sa nebojte u daného výrobcu informovať o funkciách, ktoré gril ponúka. Pamätajte, že kvalitný záhradný gril je vyrobený z nerezových materiálov, vrátane „lapača“ tuku. Je dôležité, aby stál gril stabilne, teda aby sa nehýbal, keďže v opačnom prípade by mohla byť manipulácia s grilom príliš obťažná. Menej obľúbené sú plynové grily s lávovými kameňmi, keďže tie sú náročnejšie na údržbu. Lepšou voľbou sú plynové grily s liatinovým roštom pokrytým smaltom. Okrem toho sa oplatí sledovať tradíciu výrobu grilu, keďže za značkový gril si pravdepodobne priplatíte, no životnosť takéhoto grilu je aj niekoľko desiatok rokov! Samozrejme, len pri správnej a dôkladnej údržbe, ktorú by ste nemali v žiadnom prípade zanedbávať! 

Záhradný gril alebo záhradný krb?

Mnoho ľudí uprednostňuje záhradný krb, pochopiteľne len v prípade, že majú nízkoenergetický dom so záhradou. Takýto typ krbu je taktiež vhodný na grilovačky, ale taktiež užívanie si spoločných chvíľ s rodinou pri praskajúcom ohníku. Je samozrejme len a len na vás, či dáte prednosť prenosnému grilu, ktorý môžete vziať so sebou v podstate kdekoľvek alebo záhradnému grilu, ktorý má všestranné použitie a dokáže navodiť dojem útulnej domácej atmosféry počas celého roka.