Bicykle zažívajú na Slovensku skutočne zlatú, ak nie dokonca diamantovú éru. Nezastaviteľné víťazstvá Petra Sagana motivujú čoraz viac ľudí presadnúť z auta na bicykel, urobiť niečo pre svoje telo, ušetriť náklady za pohonné hmoty a možno vyhrať aj nejakú tú súťaž. Na aké súťaže sa ľudia najčastejšie prihlasujú?

Cestné závody

Závody cestných bicyklov sa na Slovensku rozmohli aj vďaka veľkej popularite Tour de France a iných svetových závodov. 20, 50, ale aj 100 a viac kilometrové závody nie sú v našich končinách ničím výnimočným a takmer každý týždeň sa môžete na nejaký zapísať. Okrem toho registrujeme počas leta aj množstvo iných podujatí zameraných na cestnú cyklistiku.

Horské závody

Najznámejší peší turistický pochod z Bratislavy do Brezovej pod Bradlom (100 km) – Trnavská stovka, má aj svoju druhú stránku zameranú na cyklistov. Riadne výšľapy a veľká vzdialenosť prekonaná na horskom bicykli poriadne preverí kondíciu vašich stehien, kĺbov a kapacitu vašich pľúc. Čo myslíte, dôjdete ďalej pešo alebo v sedle bicykla?

Súťaže elektrobicyklov

Elektrobicykle sú stále drahou a pre mnohých nedostupnou komoditou, no skutočný nadšenec cyklistiky neváha ani sekundu a pokojne vysolí za kvalitný elektrobicykel rovnakú sumu, ako za prémiové jazdené auta. Avšak, tento prostriedok je skutočne high-endom toho, čo cyklistika ponúka. Vysoká rýchlosť, ekologická stránka celej veci a moderné technológie robia z týchto bicyklov dopravným prostriedkom budúcnosti. Vedeli ste, že aj táto kategória bicyklov má svoje oficiálne závody? S klasickým bicyklom by ste na takých závodoch nemali šancu, a elektrobikeri by boli zase všade zvýhodnení. Práve preto pre nich prichystali samostatné, no ešte náročnejšie závody, ktoré dokonale preveria ich kondíciu a kapacitu ich batérie a výkon ich elektromotora.