21.storočie nám so sebou prináša stále viac technologických noviniek, ktoré nám mnohokrát uľahčujú život. Jednou z nich je aj jedinečná mobilná aplikácia, ktorá zadarmo poskytuje unikátny spôsob, ako si uzatvoriť poistenie auta bez akýchkoľvek problémov v priebehu niekoľkých minút.

Skutočne jednoduchá, rýchla a pohodlná forma uzatvorenia poistenia automobilu sa tak stáva prelomovou revolúciou, ktorá prináša možnosť vyriešiť problémy z pohodlia domova.

Žiadne čakanie na pošte, byrokracia či zdĺhavé skenovanie a následná komunikácia prostredníctvom e-mailu. Vďaka tejto aplikácii sa vám naskytne široká škála možností, ktoré je ťažké odmietnuť.

Či už ide o samoobhliadku auta, doloženie dokladov o škodovom priebehu, alebo hlásenie škody či nehody, skutočne veľkými výhodami sú pohodlnosť, rýchlosť a jednoduchosť, ktoré táto aplikácia ponúka.

Obhliadka auta z pohodlia domova

Obhliadku auta cez mobilnú aplikáciu, ktorá je potrebná len pri ojazdených autách, máte možnosť vykonať v prípade, že máte uzatvorené havarijné poistenie s poistnou sumou do 40 000 eur a zároveň splníte limit stanovený na samoobhliadku, ktorý predstavuje 48 hodín od uzatvorenia poistenia.

Havarijné poistenie, ktoré zahrňuje krádež, poistenie proti havárii či vandalizmu alebo klasickú zrážku s iným vozidlom, sa stáva plnohodnotne platným od prvého okamihu bez zbytočného čakania na technika, ktorý vám príde auto obhliadnuť.

Aplikácia okrem iného ponúka možnosť využitia vypočítania ceny poistenia auta, ktorá je implikovaná viacerými údajmi o vozidle. Nemusíte sa tak obávať nekonečných radov v poisťovni či zbytočných papierovačiek, ktoré sa pre drvivú väčšinu obyvateľov spájajú s neznesiteľným odporom. Čas a energiu, ktorú ušetríte, tak môžete využiť oveľa efektívnejším spôsobom.

Jazdiť bez škody sa oplatí

Zvýhodnenou skupinou sú v tomto prípade zodpovední vodiči, ktorí prispievajú k pokojnej situácii na cestách. Odmenu za bezškodový priebeh si môže uplatniť občan alebo samostatne zárobkovo činná osoba, ktorá v priebehu uplynulých 24 a viac mesiacov jazdí bez škody, z povinného zmluvného poistenia a súčasne pošle dokumentáciu o škodovom priebehu, ktorá zahrňuje obdobie poistenia a počet poistných udalostí. Vďaka poistnej kalkulačke, ktorá je súčasťou aplikácie, si môžete zistiť výšku poistného automaticky po vložení základných údajov o vozidle, ako aj o prípadných nehodách. Neexistuje preto žiadna prekážka, ktorá by vás delila od zistenia poistného.

Takmer pre všetkých

Aplikácia je podporovaná operačným systémom iOS a taktiež Android 4.0 a vyšším, čo skutočne nebráni bežným smartfónom stiahnuť si túto modernú aplikáciu. V súčasnej situácii plnej technologických výdobytkov ide o účinný spôsob, ktorý šetrí čas, energiu aj peniaze. Mobilné telefóny, ktoré nevlastnia požadovaný operačný systém, sa síce môžu cítiť diskriminované, avšak keďže ide o ojedinelú situáciu, nie je to problém, ktorý by mal postihovať väčšinu populácie. Informácie poskytované na internete či v televízii znižujú následky nevedomosti o možnosti využitia tohto moderného fenoménu.

Nehoda bez paniky

Dopravná nehoda je nepríjemnosť, ktorej sa chce vyhnúť hádam každý vodič, no niekedy sa jej nevyhnú ani tí najskúsenejší. Ako už isto každý vie, spolu s nehodou je úzko spojené aj nahlásenie poistnej udalosti poisťovni. Pýtate sa ako vyzerá takéto nahlásenie pomocou mobilnej aplikácie?

Hlásenie poistnej udalosti nikdy nebolo ľahšie, pretože je sprevádzané jednoduchým procesom, ktorý obsahuje vyplnenie základných údajov o nehode, opis priebehu nehody, zdokumentovanie miesta nehody a označenie poškodených častí auta. V prípade potreby zaslania doplňujúcich dokladov je možné dokumenty odfotiť či vybrať z galérie telefónu bez akýchkoľvek komplikácií. Aplikácia neposkytuje priestor pre netrpezlivosť, znepokojenie či stres z nehody, pretože za vás vyrieši všetky podstatné záležitosti v čo najkratšom čase.

Ak však považujete túto alternatívu za príliš komplikovanú alebo nedôveryhodnú, poistnú udalosť môžete nahlásiť aj telefonicky či prostredníctvom e-mailu, kde po špecifikovaní problému dostanete informácie, ako postupovať ďalej. Nemusíte tak podliehať panike, že ide o neriešiteľný problém, kvôli ktorému budete musieť stokrát obehnúť úrady. Stačí sa spoľahnúť na aplikáciu, ktorá vám zachráni život.

Čakať sa skutočne nevypláca, pretože v čase nehody človek nemá záujem behať po úradoch či zháňať požadované papiere. Veľkým asistentom je preto táto originálna aplikácia, s ktorou sa môžete cítiť v bezpečí v akejkoľvek situácii.

Sú však prípady, keď je osobná či e-mailová komunikácia dôležitá, ak nastali určité komplikácie alebo máte nejasnosti, ktoré sa týkajú poistenia. V tejto záležitosti je najvhodnejšie obrátiť sa na kontaktné centrum, ktoré vám ponúkne odborné hľadisko a rady, ako postupovať. Každá udalosť je svojím spôsobom odlišná, a preto sa odporúča uistiť sa, čo všetko ste povinný dokladovať alebo zabezpečiť – a nekonať unáhlene či nerozvážne.

Voľba závisí od vás

V dobe, keď je takmer hriechom nebyť v kontakte s technológiami, je naozaj odborným pomocníkom v rôznych situáciách práve mobilný telefón. Či už ide o vyhľadávanie potrebných informácií, alebo expresnejšiu komunikáciu s okolím. Nie každý má však možnosť dostať sa k tejto aplikácii, prípadne nemá záujem ju využiť.

V takomto prípade sa netreba báť, že ide o záležitosť, ktorá je jedinou potrebnou na vybavenie poistenia auta. Stále existuje kvantum alternatív, ktoré ponúkajú napríklad obhliadku auta profesionálnym technikom, ktorý sa postará o všetky nevyhnutné aspekty spojené s poistením. V konečnom dôsledku je len na vás, akú cestu si vyberiete.