Lyže a ženy, to je otázka, ktorú si možno položí každá jedna dáma pri kúpe výstroje. Lyžovanie pre niektoré dámy, nie je iba o tom, aby všetko bolo funkčné ale aj po estetickej stránke veľmi pekné a moderné. V ponuke sa dá nájsť prakticky celá výstroj, ktorá spolu bude tvoriť jeden moderný a veľmi pekný outfit, ktorý poteší oko aj tej najnáročnejšej lyžiarky.  Napríklad taká dámska lyžiarska bunda, musí byť nielen pekná ale aj funkčná, veď predsa, kto by chcel vyzerať na svahu dokonale, no v skutočnosti sa triasť ako osika? Pochybujem, že niekto. Je dôležité preto okrem estetickej stránky (fabra, strih, dizajn) brať do úvahy vhodnosť bundy, jej váhu či funkčnosť. Je lepšie zainvestovať do ľahšieho materiálu, ktorý je odolný, pevný a pri tom ľahučký ako pierko (často sa dá poskladať do malého vrecúška, takže zaberie aj menej miesta). Skvelou alternatívou sú teda funkčné športové bundy, ktoré vyzerajú skvele, zúžia postavy (často sú úzkeho strihu) a splnia si účel – ste v teple a suchu.

 

Nohavice ale aj spodné prádlo by ste tiež mali skúsiť radšej funkčné, kedže vie dokonale zahriať a odvádza pot od tela, tak budete vždy v suchu a nehrozí vám prechladnutie. Niektoré funkčné prádla, dokážu aj také veci ako urobiť či udržať teplo vo svojich vláknach, avšak za takéto špecialitky je potrebné si priplatiť a kúpiť si profesionálnejší model známej značky. Či už plánujete spúšťať sa svahom na snowboarde či na lyžiach, vždy skontrolujte ich kvalitu, je to nesmierne dôležité pre vašu bezpečnosť. Špeciálne to platí pre viazanie na snowboard a lyže, ktoré musia byť vždy 100%. Spodok lyže musí byť navoskovaný a hladký. Keď nemáte vlastné lyže a chcete si to iba skúsiť, popozerajte sa po požičovniach, je to pre vás efektívnejšie, lacnejšie a pohodlnejšie. Ak chcete kúpiť nové, držte sa týchto dvoch pravidiel – lyže vám musia siahať maximálne po oči a vždy si musíte určiť vopred na akom povrchu sa budete lyžovať – upravená dráha či neupravená, podľa týchto dvoch rád kúpite vždy lyže lepšie.

 

Pravdaže nesmiete zabúdať ani na maličkosti, ktoré robia celú lyžovačku ešte lepšou – kvalitné okuliare s mikro otvormi na odvetrávanie (nezarosujú sa), teplé rukavice, šál a helma. Príjemný zážitok!

Foto: © ZoomTeam / Dollar Photo Club