Aj vy už veselo jazdíte na nových zimných pneumatikách, vďaka ktorým je vaša jazda plynulá a najmä bezpečná? Výborne! Avšak pred tým, ako dnes nasadnete za volant, prečítajte si nasledujúce rady a pravidlá, vďaka ktorým bude vaša jazda ešte bezpečnejšia a spoľahlivejšia. Pýtate sa, na čo si dať pri jazde na zasneženej vozovke? Ako správne skladovať pneumatiky, aby bola zachovaná ich životnosť aj po dobu niekoľkých rokov?

Skladovanie je dôležité!

Životnosť letných a zimných pneumatík je pomerne rovnaká, a to zhruba päť rokov, aj keď treba dodať, že toto číslo je len orientačné a odvíja sa od spôsobu a štýlu vašej jazdy. Zimné pneumatiky Matador by ste mali skladovať v špeciálnych vakoch, v ktorých sa nepoškodia či iným spôsobom neznehodnotia. Ak nemáte garáž, nevadí. Požiadajte svojho predajcu o ich uskladnenie.

Zákony musíte dodržiavať!

Síce v našej legislatíve nie je určené, od akého dátumu je vhodné prezuť letné pneumatiky za zimné, mali by ste byť o to obozretnejší a sledovať vonkajšiu teplotu. Akonáhle teplota klesne pod 7 stupňov Celzia, prezúvajte a nečakajte!

Pneumatiky pravidelne kontrolujte!

Pravidelne kontrolujte tlak v pneumatikách, ktorý vo vysokej miere ovplyvňuje vašu jazdu. Dezén by nemal byť v žiadnom prípade menší ako 4 mm! Rozbiehajte sa na vyššom prevodovom stupni, keďže preklz kolies môže spôsobiť nepríjemné zaborenie do snehu. Testy pneumatík dokážu vodičovi napovedať toho omnoho viac – výkon, spotrebu pohonných hmôt či správanie sa na ľade. Aj najlacnejšie pneumatiky určené na zimu môžu byť vysokokvalitné, a teda disponovať výbornými jazdnými vlastnosťami a bezproblémovou prevádzkou za každého počasia. Pokiaľ si predsa len neviete dať rady s výberom, neváhajte a oslovte predajcu, ktorý vám s ohľadom na vaše návrhy či požiadavky pomôže nájsť to najoptimálnejšie riešenie.