Vyberáte si bežeckú obuv a neviete sa rozhodnúť, na základe akých vlastností je dobré si ideálne topánky vybrať? V dnešnom článku vám prinášame zopár rád a tipov, ktoré vám pri rozhodovaní sa pomôžu. Hor sa na nákupy, a pokojne aj behom!

Váha

Váha bežeckej obuvi doslova rozhoduje o tom, ako ďaleko zabehnete. Je pravda, že vojaci behajú alebo absolvujú taktické presuny v plnej poľnej a v ťažkých kanadách. Vy však chcete čo najľahšie topánky, o ktorých ani nebudete vedieť, že ich máte na nohách.

Podrážka

Bežecká obuv musí mať podrážku, ktorá dobre odfiltruje otrasy a chráni tak vaše kolená. Nie je od veci kúpiť si napríklad bežecké doplnky (vložku do topánok), ktoré túto vlastnosť ešte umocňujú. Druhou dôležitou vlastnosťou podrážky je jej priľnavosť, aby ste sa nešmykli a nerozbili si čelo.

Vzdušnosť

Vo vzdušnej topánke vám nebude zima, minimálne pri behu, kedy máte všetko prekrvené, určite nie. Bude však dobre odvetrávať pot, vďaka čomu vám nevzniknú na nohách plesne, nebudete sa musieť báť zápachu a nebudú vám hroziť ani odreniny, ktoré vznikajú práve z mokrých nôh.

Materiál

Celkový materiál topánky rozhoduje o tom, ako dlho vám topánka vydrží. Moderné ultraľahké materiály sú skvelou voľbou. Na bežeckých topánkach nehľadajte ani kožu, ani bavlnu. Materiály, ktoré pijú vodu, sú v tomto prípade maximálne nežiadúce.

Dizajn

V neposlednej rade sa pri výbere bežeckej obuvi pozeráme aj na jej dizajn. Vyberte si taký, ktorý ladí s vašim bežeckým úborom a ktorý lahodí vašim očiam. Pri behu sa musíte cítiť dobre a komfortne. Tomu podvedome pomáha aj fakt, že vyzeráte dobre.