Ak sa rozhoduje pre stavbu komína, pravdepodobne túžite po špičkovom a zároveň jednoduchom komíne za prijateľnú cenu. Výber komínu nie je jednoduchá záležitosť, obzvlášť vtedy, ak si zakladáte na maximálnej funkčnosti, bezpečnosti a bezpochyby i neprekonateľnej životnosti.

Komínové systémy – áno či nie?

Poprední výrobcovia čoraz viac ponúkajú komínové systémy, ktoré sú prepracované ako jeden celok. Čo to však v praxi znamená? Systém je zložený z jednotlivých komponentov, ktoré sú prepracované, čo sa následne odzrkadľuje na výkone komínového systému. Komponenty navzájom spolupracujú rýchlo a spoľahlivo, pričom náklady na údržbu sú minimálne. Základom je dať prednosť prepracovanému systému, ktorý bude fungovať bezpečne, a to za každých okolností. Ak sa teda rozhodujete, či komín alebo komínový systém, odpoveď je jednoznačná! Komínové systémy!

Komín vyberajte spoločne s odborníkom

Komín, resp. komínový systém je nutné vyberať spolu s odborníkom, a to hneď z viacerých dôvodov. Pred samotnou kúpou je nutné zvážiť hrúbku stavby, no mali by ste tiež vedieť, aký priemer komína bude pre váš rodinný dom najvhodnejší. Samozrejme, že bez odborných vedomostí v tomto smere je náročné zvoliť tú najvhodnejšiu voľbu, a práve preto je ideálne, ak sa poradíte s odborným predajcom, ktorý nájde spoločne s vami vyhovujúce riešenie pre danú stavbu.

Nebojte sa investovať!

Ak túžite po špičkovom komínovom systéme, v tom prípade treba počítať s vyššou investíciou. V opačnom prípade sa netreba čudovať, že komín bude slúžiť krátko, prípadne nie tak, ako by mal. Ak sa chcete podobným nepríjemnostiam vyhnúť aj vy, snažte sa v danej problematike zorientovať, „čo to“ si naštudovať a posúdiť, ktorý prepracovaný systém bude vyhovovať vašim kritériám. Informujte sa taktiež o dĺžke záruky, montáži, servise či pôsobnosti daného predajcu na trhu, keďže aj tieto faktory vo vysokej miere ovplyvňujú životnosť a kvalitu komínového systému.