Rozhodli ste sa po lete, cez ktoré ste len lenošili a papali, konečne začať cvičiť? Jeseň je na šport ideálnym obdobím. Netrápia nás vysoké teploty ani mrazy. Na niektoré veci si však treba dať pozor a nepokaziť si tak nadšenie hneď zo začiatku.

Veľké aj malé kroky

Zamerajme sa na výkon. Od toho nesmiete očakávať príliš veľa, ale ani príliš málo. K výkonu vám môžu pomôcť rôzne športové potreby a doplnky výživy. V konečnom dôsledku vám však pomôže len ideálne nastavený tréning, ktorý vás núti napredovať, no vždy sa dá absolvovať.

Investujte s rozumom

Veľa športovcov si myslí, že keď si nakúpia prvotriednej značkové náradie a pomôcky, stanú sa z nich automaticky profesionáli. Toto neplatí absolútne pri žiadnom športe. Dôležité je mať kvalitnú športovú obuv a prípadne spodné prádlo. Ostatné veci sú hlavne na začiatku nepodstatné.

Počasie je kamarát, nie nepriateľ

Správny športovec športuje vždy, možno s výnimkou búrky. Nevadí mu dážď, vietor ani nižšia teplota. Práve naopak. Pri takýchto podmienkach je tréning intenzívnejší .Telo sa musí zahrievať a športovec musí viac rozmýšľať, aby sa napríklad nešmykol alebo aby sa príliš skoro neunavil.

Nepodceňte oblečenie

Môžeme sa vrátiť k oblečeniu, ale v inom zmysle. Vždy si buďte istí, že krk, končatiny a hlavu máte v teple. Nie je vhodné ani to, aby vám studený vietor fúkal na hrudník či obličky, to by ste časom tiež oľutovali. Správne zahrievanie je základným úspechom tréningu spoločne so strečingom.

Jedzte sezónne

Aby vás tréning bavil a aby ste naň mali energiu, musíte jesť sezónne ovocie a zeleninu. Tie sú po stovkách rokoch nastavené tak, aby nám v konkrétnom ročnom období dodávali všetky potrebné vitamíny a minerály. My sa tak môžeme cítiť dobre a užívať si aj náročný tréning.