Futbal je na tréningy skutočne náročný šport. Dva až štyri skupinové tréningy do týždňa, samostatné rané behanie, návštevy fitka a wellnessu. Aktívni futbalisti toho majú naozaj dosť. Aké futbalové pomôcky sa im najčastejšie osvedčili pre takýchto náročných obdobiach tréningov?

Futbalové chrániče

Medzi najobľúbenejšie futbalové pomôcky patria futbalové chrániče. Aj pri hraní tohto najobľúbenejšieho športu je nutné sa poriadne chrániť – najmä na miestach, kde dochádza ku kontaktu s protihráčmi. Kopanec do píšťaly dokážu zmierniť práve kvalitné futbalové chrániče.

Profesionálne brankárske vybavenie

Aj vy ste sa ako deti nikdy nevedeli dohodnúť, kto bude v bráne? Najčastejšie túto pozíciu nafasoval ten, kto prišiel s najlepším brankárskym vybavením. Tá často pozostávala len zo zodratých brankárskych rukavíc, dresu inej farby a dlhých ponožiek. Už len bez tých rukavíc si však dnešní brankári nedokážu predstaviť ani jeden jediný zápas.

Kužele pre beh

Môžete použiť aj obyčajné dopravné kužele, ale napríklad aj topánky či akýkoľvek iný predmet, ktorý je na trávniku dobre vidieť a neodfúkne vám ho vietor.  Z takýchto kužeľov si viete vytvoriť malé “mínové polia”, prekážkové dráhy a slalomy. Je jedno, či na týchto dráhach budete trénovať člnkový beh, dribling s loptou alebo slalom pomedzi fiktívnych protihráčov. Práve vďaka behu pomedzi kužele si futbalisti trénujú najlepšie zručnosti v pohybe s loptou.

Prenosné bránky

Aj bránky sme si kedysi robili z tričiek, topánok a batohov. Dnes však máme k dispozícii prenosné skladacie bránky, vďaka ktorými si dokážeme vybudovať mini hracie ihrisko v podstate na každej tráve a trénovať tak priame kopy. Máte problémy s triafaním do brány alebo si chcete odskúšať brániť? S prenosnou bránkou tieto tréningy zvládnete kdekoľvek.