Britský pilot Formule 1, Lewis Hamilton, tento týždeň dúfa, že sa mu na víkendovej Veľkej cene Japonska podarí zvíťaziť a dostať sa tak o krok bližšie k zisku titulu. V ceste za ním mu však bude na posledných piatich pretekoch sezóny robiť konkurenciu jeho tímový spolujazdec Nico Rosberg zaostávajúci v celkovom poradí jazdcov iba o tri body. Pred dvojicou tak stojí najnapínavejšia a zároveň najdôležitejšia časť sezóny.

Hamilton sa počas svojej kariéry na japonskom okruhu umiestnil na pódiovej priečke iba raz (tretie miesto). S výhrami dvoch posledných Veľkých cien je teraz jazdec odhodlaný znovu sa postaviť na stupeň víťazov a navýšiť svoje vedenie. Pripísaním si ďalšej výhry by sa ale Hamiltonovi podarilo dokázať aj niečo iné, a to zabezpečiť svojmu tímu Mercedes prvé miesto v pohári konštruktérov. Mercedes síce momentálne vedie nad ostatnými tímami, jeho celková výhra ale ešte nie je zaručená. Podpísalo sa na tom aj päť nedokončených pretekov – tri pre Hamiltona a dva pre Rosberga (naposledy na poslednej VC Singapuru).

5

“Bolo to pre nás sklamaním, že jeden z nás opäť nedokončil preteky. Odteraz to snáď bude pre mňa a Nica vyrovnaný boj a nikto sa nebude potýkať so žiadnymi poruchami,” povedal optimisticky Hamilton.

“Okruh Suzuka je jedným z najobľúbenejších pretekov všetkých jazdcov a pravdepodobne aj jeden z najlepších okruhov. Pamätá si množstvo historických momentov, napríklad nezabudnuteľné súboje medzi Ayrtonom Sennom a Alainom Prostom,” dodal.

Po štyroch rokoch nadvlády Sebastiana Vetella z Red Bullu má Hamilton konečne šancu zapísať svoje meno na zoznam víťazov na trati Suzuka. S rýchlym monopostom a vydarenou sezónou sú jeho šance lepšie ako kedykoľvek predtým.

Rovnako ako samotní jazdci aj riaditeľ tímu Mercedes, Toto Wolff, si je vedomý početných technických problémov na oboch monopostoch a je odhodlaný im v posledných pretekoch sezóny zabrániť:

“Zatiaľ čo nás tešilo v Singapore vidieť Hamiltona napredovať plnou parou vpred, problémy na monoposte Rosberga nám jasne ukázali, že máme ešte čo zlepšovať na spoľahlivosti oboch vozidiel.”

Ako bolo spomenuté, Formula 1 teraz dosahuje vrchol sezóny, aspoň čo sa týka napätia a súperivosti. Mercedes s obomi jazdcami môže len pevne dúfať, že majú všetky technické problémy za sebou.