Nový tréner červených diablov z Machesteru a donedávna aj holandskej reprezentácie – Louis van Gaal dostal voľnú ruku pri výbere posily do nadchádzajúcej sezóny. Rekord z minulej sezóny drží madridský Real, ktorý za prestup Garetha Balea zaplatil Tottenhemu neuveriteľných 110-miliónov EUR zatieňujúc 100-miliónového Ronalda.

Vedenie Manchester United oznámilo debutujúcemu trénerovi, že jeho výber nebude limitovaný sumou, čím naznačilo odhodlanie čo najskôr zabudnúť na fiasko z minulej sezóny a aktívne uchádzanie o titul. Podpredseda klubu – Ed Woodward povedal, že nezáleží na tom, či pôjde o rekordnú sumu, ale aby sa do mužstva dostal elitný hráč schopný viesť spoluhráčov a byť hviezdou tímu. V tomto roku klub už na nákup posíl minul takmer 120-miliónov EUR a najnovšie informácie ubezpečujú, že sa pri tom nezastavia. Klub údajne nemá stanovený rozpočet – minie, koľko bude potrebné, aby sa vytvorilo mužstvo podľa van Gaalových predstáv. S odchodom Patrica Evru, Ria Ferdinadna a Nemanju Vidica, United potrebuje aspoň jedného stredového obrancu, jedného ľavého obrancu, ale aj centrálneho stredopoliara, a to i napriek Herrerovmu príchodu.

Van Gaal si do obrany vytipoval čerstvého majstra sveta. Nie je ním nik iný ako Nemac Matsa Hummels. Dortmund nejaví záujem o jeho predaj, keďže už prišli o Roberta Lewandowskeho, ktorý prestúpil do tímu Bayern Mníchov. Na post stredopoliara si van Gaal chce priviesť Daleyho Blinda z Ajaxu Amsterdam, spolu so Stefanom de Vrijom z Feyenoordu a Thomasom Vermaelenom z Arsenalu, čiže hráčov, ktorých si overil v holandskom výbere na posledných MS. Woodward pripomenul aj obrovskú zmluvu klubu s výrobcom športovej výbavy ADIDAS v hodnote takmer miliardy EUR, čo z Manchesteru robí najväčší svetový klub z komerčného hľadiska aj napriek faktu, že sa diabli neukážu v žiadnej z európskych súťaží v nadchádzajúcej sezóne. Poznamenal aj, že jeho 12-mesačné pôsobenie v klube sprevádzali ťažkosti, ale aj to, že plne dôveruje van Gaalovmu výberu a schopnosti vrátiť 20-násobnému anglickému majstrovi auru, stratenú v neúspechoch minulého roku pod vedením Davida Moyesa. Zložitý rok poznamenal aj odchod dlhodobého trénera Manchesteru United Alexa Fergusona a vnútorné rozkoly medzi hráčmi, ktoré sa sústavne prejavovali na slabých výkonoch najväčších hviezd. Podľa všetkého uvedeného nás do konca letného prestupového obdobia očakáva množstvo prekvapení a možno padnú aj niektoré rekordy, čo bude len predzvesťou ďalšej skvelej sezóny Premier Leaue a FA Cup. 

Zdroj: theguardian.com

Foto: static.sportskeeda.com