Milujete vodné športy ako je plávanie, člnkovanie, pltníctvo či vodné lyžovanie? A čo by ste povedali na jeden z najpopulárnejších vodných športov, na ktorý si prídu nielen veľkí, ale aj malí? Už tušíte, že pôjde o raftovanie? Rafting  je vodný šport vykonávaný na raftoch, teda na nafukovacích člnoch, na ktoré sa zmestí zhruba šesť až osem ľudí. Úlohou každého člena posádky je veslovať, čiže plniť nejakú funkciu, ktorá mu je ešte pred samotným začiatkom pridelená. Nemusíte sa báť, rafting v Čunove je maximálne bezpečný, a to vďaka profesionálnym inštruktorom, ktorí vám pred „jazdou“ povedia presné inštrukcie a cenné rady, podľa ktorých sa treba na vode správať.

Zbavte sa prvotného strachu, bude to dobrodružstvo!

Áno, ten, kto raftuje, má v sebe dávku adrenalínu, keďže splavovať rieku, obchádzať prekážky a neustále veslovať nie je vôbec také jednoduché. Veľa ľudí sa však tomuto športu bráni a v podstate ani nemusia. Ako už bolo v úvode spomenuté, rady od inštruktora sú skutočne dostačujúce, aby ste prišli bezpečne do cieľa, a to bez akýchkoľvek komplikácií! Samozrejme, že budete poučení aj o správaní sa v situáciách, ktoré už také príjemné nie sú (prevrátenie člnu, strata vesla …), no pokiaľ budete zodpovedne dodržiavať pokyny od inštruktora, je minimálna pravdepodobnosť, že sa vám niečo z toho prihodí. Okrem toho je vaša neoprénová výstroj a prilba odolná voči akémukoľvek nárazu, pádu, ba dokonca záchranná vesta vás udrží nad hladinou, čiže ste po celý čas maximálne chránení!

Najlepší umelo vybudovaný vodný kanál na svete!

Rafting v Čunove je mimoriadne obľúbený, a to najmä kvôli tomu, že ide o jeden z najlepších umelo vybudovaných vodných kanálov určených pre začiatočníkov, ale i pokročilých! Dĺžka pravého kanála je 460 metrov, ľavého 356 metrov a najväčší spád má až 3,5 metra! Zažite poriadne dobrodružstvo a vyskúšajte rafting Čunovo, veď kde inde máte takú skvelú možnosť stráviť príjemné popoludnie s rodinou, keď nie v Areáli vodných športov, len kúsok od Bratislavy?