Konečne ste sa rozhodli pre radikálnu zmenu vo vašej domácnosti? Súčasťou takejto „premeny“, resp. rekonštrukcie je aj výmena starých okien za nové, čo oceníte najmä v prípade, keď už tie staré prestali plniť svoju základnú funkciu  – tesnenie. Ak máte výhrady voči klasickým plastovým oknám, nevadí! Máme pre skvelé riešenie vo forme drevohliníkových okien, ktoré ponúkajú hneď niekoľko výhod!

Poznáte výhody drevohliníkových okien?

Drevohliníkové okná si zachovávajú väčšinu výhod drevených okien, a to predovšetkým ich prirodzený vzhľad a stabilnú konštrukciu. Hliníkové opláštenie chráni drevený profil pred vplyvmi vonkajšieho prostredia a okrem toho zabezpečuje nádherný elegantný vzhľad okien! Na trhu sú tieto typy okien jednoducho považované za luxus, čomu bohužiaľ zodpovedá aj vyššia cena oproti klasickým dreveným alebo plastovým oknám, čo môže niektorých zákazníkov odradiť od prípadnej kúpy. Treba sa vyvarovať inštalácie drevohliníkových okien do vlhkého prostredia, keďže vlhkosť nad 50% dokáže okná nenávratne poškodiť, rovnako ako aj tie drevené. Ak by sa však predsa len vyžadovala prípadná oprava, tá je absolútne bezproblémová a v podstate aj rýchla, čiže ak by vznikli aj komplikovanejšie poškodenia, oprava je výrazne jednoduchšia ako pri iných typoch okien. A čo izolačné vlastnosti? Vďaka použitiu najmodernejších technológií je tepelná izolácia maximálne postačujúca, čiže sa nemusíte obávať úniku tepla z interiéru.

Nezabúdajte na pravidelnú starostlivosť

Pamätajte, že kvalitné drevohliníkové okná vám „ostanú“ pokojne aj do konca života, no netreba zabúdať na pravidelnú starostlivosť a údržbu, ktorá výrazne ovplyvňuje ich životnosť. Stolárstvo u Kunaja s.r.o. je popredným predajcom drevohliníkových eurookien, ktoré sa môžu pochváliť nielen bezchybným prevedením, ale aj priaznivou cenou a výbornými referenciami od ostatných klientov!