Chcete zhodiť nejaké prebytočné kilogramy, alebo sa len skrátka dostať opäť do formy? Ideálnym spôsobom, ako všetko toto dosiahnuť, je dať sa na šport. Lenže tak, ako nie je jedno, pre aký druh športovej aktivity sa rozhodnete, dôležitá je aj vhodná obuv, v ktorej sa športovať vyberieme.

Kam sú vhodné pohodlné halovky a aké topánky sú zasa dobré na beh v prírode?

Správna obuv znásobí športový zážitok

Šport je nepochybne ideálnou činnosťou na spaľovanie kalórií. Bez dobrej obuvi sa však aj tá najpríjemnejšia športová činnosť razom premení na hotové trápenie. Áno, správne topánky skutočne do veľkej miery ovplyvnia, či je pre nás daný šport príjemný alebo nás po desiatich minútach prestane baviť. Preto, kto chce športovať s plným nasadením a chuťou, nech rozhodne nešetrí na kúpe dobrej športovej obuvi.

Iná obuv na prechádzky, iná na beh v hale

Každý šport, respektíve pohybová aktivita si vyžaduje inú obuv. Kým na dlhé prechádzky sa hodia topánky, v ktorých ani po tridsiatich kilometroch necítite nerovnosti terénu, pri behu je treba dbať na iné parametre zvolenej obuvi.

Tiež nie je jedno, kde beháme. Pokiaľ uprednostníte beh v lese, je treba mať obuv, v ktorej môžeme vybehnúť ako na asfalt, tak i na neupravené cestičky a trávnatý porast. Spodok dobrej bežeckej topánky má mať v prvom rade pružnú membránu a na vrchnú časť je ideálna hustá sieťovina. Podrážka je na najzaťažovanejších miestach odpružená alebo sú do nej aspoň implantované vzduchové vankúšiky.

A kto chce behať v uzavretých halách, mal by si vybrať spomedzi kvalitnej halovej obuvi, ktorá je prispôsobená danému povrchu.

Základné vlastnosti halovej obuvi

Tento typ topánok musí mať predovšetkým perfektné tlmenie a maximálnu priedušnosť. Podrážka je zväčša vyrobená z nekĺzavého materiálu, ktorý zaručuje skvelú priľnavosť.

V regáloch nájdeme rôzne značky, medzi nimi aj halovky Joma, záleží teda len na konkrétnych preferenciách aj finančných možnostiach kupujúceho. V každom prípade i tu platí, že za kvalitu sa oplatí čo-to priplatiť. Inak beh či iný šport nesplní primárny účel – Neprinesie radosť, ani redukciu hmotnosti. A to by bola, iba kvôli nesprávne zvolenej obuvi, predsa veľká škoda, nemyslíte?