F1 šampión z roku 2008 a päťnásobný víťaz v aktuálnej sezóne – Angličan Luis Hamilton očakáva podpísanie novej zmluvy s vedením F1 tímu Mercedes, a to aj napriek platnej zmluve na ďalších 18-mesiacov. „Som si istý, že sa niečo udeje do konca roka,“ poznamenal Hamilton, „tím Mercedes bol mojou rodinou od začiatku môjho pôsobenia vo Formuli 1 a nevidím dôvod, prečo by sa to malo zmeniť.“ Hamilton je súčasťou klubu od svojich trinástich rokov, kedy síce pôsobil v tíme McLaren, ale ktorému motory a techniku dodával práve Mercedes. Vtedy pri jednej tlačovke vyvolal všeobecné nadšenie osadenstva, keď vyhlásil, že sa raz stane svetovým šampiónom vo Formule 1, čo sa mu o par rokov neskôr aj podarilo. Na včerajšej tlačovke povedal aj, že vedenie tímu bude skôr než iní vedieť, či sa chystá rokovať aj s iným tímom, ale taký scenár nepovažuje za reálny a pravdepodobný.

Riaditeľ divízie pre motošport v známej nemeckej značke – Toto Wolff potvrdil prebiehajúce rokovania so zastupiteľmi talentovaného pretekára, ktorého považuje za nemennú zložku tímu. Odhady sú, že nová zmluva pretekárovi prinesie takmer 90 miliónov EUR počas troch rokov.

Hamiltonovi a tímu Mercedes sa v prebiehajúcom ročníku F1 darí, Nico Rosberg je na čele rebríčka a nasleduje ho Hamilton so stratou 14 bodov, ale jednou výhrou navyše. Obaja piloti si medzi sebou rozdelili 9 z 10 tohtoročných pretekov, jeden pohár si ukradol Daniel Ricciardo z tímu Red Bull Racing. Mercedes suverénne panuje aj rebríčku konštruktérov s takmer dvojnásobným náskokom pred Red Bullom. 

Hamilton odmietol špekulácie, že sa k tímu Mercedes v budúcnosti možno pridá aj minuloročný šampión Sebastian Vettel. Nevidí dôvod, prečo by tím zamestnal ďalšieho nemeckého pretekára. „Tím Mercedes je momentálne na vrchole a každý by sa chcel do neho dostať,“ vtipne poznamenal.

Medzičasom sa ohľadom podpisu novej zmluvy do pozornosti dostal aj pretekár z opačného konca rebríčka, mladý Brit Max Chilton, ktorého najväčší úspech predstavuje  trinásta priečka z Veľkej ceny Austrálie na začiatku sezóny. Chilton sa tiež uchádza o podpísanie novej zmluvy s tímom Marussia, pričom je presvedčený, že sa na okruh dostane aj budúci rok. Jeho tím získal 2 body v hodnotení konštruktérov, čím sa zaradil na deviatu priečku. Mladý pretekár je sebavedomý a verí, že v budúcich ročníkoch pomôže mladému tímu Marussia rásť.

Zdroj: thegiardian.com

Foto: static.guim.co.uk