[tps_header]Prvá voľba tohtoročného draftu, Andrew Wiggins[/tps_header], viedla k podpísaniu zmluvu s Cleveland Cavaliers, ale jeho pôsobenie v tomto klube je stále otázne. Za túto zmluvu Wiggins zinkasoval 5,5 milióna amerických dolárov a je témou rokovaní medzi Clevelandským klubom a Timberwolves z Minnesoty, ktorú by mal opustiť All-Star útočník Kevin Love. Cleveland oficiálne nepotvrdil, že súčasťou dohody bude aj Wiggins, ale vedenie oboch klubov sa k takým špekuláciám vyjadrilo pozitívne. Z pravidiel NBA ale vyplýva, že tzv. „rookie“, čiže hráč nastupujúci do svojej prvej profesionálnej sezóny v NBA, nemôže byť posunutý inému klubu po dobu 30 dní od podpísania kontraktu. Cleveland si zazmluvnil aj Joea Harrisa.

Ray Allen, 39-ročný NBA veterán, nastúpi do svojej 19. sezóny v NBA. Cieľom je tiež Clevelandský klub, v ktorom sa pridá k boku navrátenca LeBrona Jamesa, megahviezdy z posledných rokov. Strávili 2 roky v Miami Heat a údajne sa skamarátili natoľko, že po prehre od San Antonio Spurs vo finále NBA, spolu strávili aj dovolenku. Ray Allen je jedným z najpresnejších strelcov z trojbodového územia a trestných bodov v dejinách basketbalu. Okrem športovej kariéry sa predstavil aj ako herec v dvoch filmoch.

Ďalší z klubov so zmenami je aj Dallas Maverics, ktorý chce do svojich radov bývalého hráča Orlanda Magic Jameera Nelsona, ktorý sa po konci sezóny stal slobodným agentom. Odchod Joseho Calderona z Maverics do New York Knicks vytvoril dieru, ktorú klub musí zaplniť a práve Nelson sa javí ako správna náhrada. Ten celú 10-ročnú kariéru strávil v Orlande, počas ktorej priemerne skóroval 12,1 bodov, 7 prihrávok a 3,4 skoky v 68 zápasoch. 

Do Nelsonovho bývalého klubu v Orlande sa dostal Devyn Marble, s ktorým podpísali trojročný kontrakt v nezverejnenej hodnote. Marble bol 56. voľbou tohtoročného draftu a do nového klubu sa dostáva z Denveru, spolu s Evanom Fournierom, a to výmenou za Arrona Afflaloa. Marble predtým nastúpil v 136 zápasoch na univerzite v Iowe, kde v priemere strieľal 12,5 bodov, 3,4- krát skočil, 2,9 -krát asistoval a na parkete strávil priemerne 27,6 minút.

Phoenix Suns prerušili spoluprácu s večne vianočne naladeným Diontem Christmasom, ktorý neoslnil vo svojej rookie sezóne, v ktorej v priemere skóroval 2,3 bodov za 6,4 min strávených na parkete.

Zdroj a foto: reuters.com