Podľa slov jedného z majiteľov klubu Liverpool – Johna Henryho bol predaj Uruguajčana Suáreza, prezývaného aj kanibal, ktorý si odpykáva trest zarobený na posledných MS, správnym ťahom. Suárez sa presťahoval do katalánskej Barcelony aj napriek štvormesačnému zákazu vystupovania vo futbalových zápasoch. Španieli zaplatili za najlepšieho strelca v Premier league 80 miliónov eur. Suárez strelil pre Liverpool 31 ligových gólov. Henry ešte dodal, že bolo na čase ukončiť spoluprácu so Suárezom, ktorý spravil toho veľa pre klub, ale tiež klub mu všetko patrične vrátil.

Suárez, po ukončení dištancu, môže debutovať v La Lige priamo v EL Clasicu proti Realu Madrid počas posledného októbrového víkendu na Santiago Bernabeu v Madride. Zaujímavá náhoda je aj, že pokiaľ sa tento zápas bude hrať v sobotu, Suárezovi nebude umožnené nastúpiť, keďže dištanc končí o polnoci. Ďalším faktom, ktorý pravdepodobne preváži v neprospech Uruguajčana, je aj jeho nemožnosť trénovať s mužstvom Barceloni, práve kvôli spomínanému trestu. Preto je aj najpravdepodobnejší scenár, v ktorom si Suárez proti Realu zahrá najskôr na druhom El Clasicu sezóny, ktoré je naplánované na predposledný marcový víkend na Camp Nou v Barcelone.

V tomto súboji sa na trávniku stretnú šiesti najdrahší a v tomto momente aj najlepší hráči na svete: zo strany Barcelony Luis Suárez, megahviezda Lionel Messi a najlepší Brazílčan Neymar, kým pre Real nastúpia Cristiano Ronaldo, vychádzajúca hviezda James Rogriguez a najdrahší hráč v dejinách futbalu Gareth Bale. To sú len trojice v mužstvách, ktorých zvyšok zostavy tvoria hráči nemenej zvučných mien ako napríklad Xavi, Dani Alves, Iniesta ci Pique v Barcelone a Benzema, Kroos, Ramos alebo Modrič v Reale. Zrejme sa je na čo tešiť a môžeme iba dúfať, že zranenia alebo podobné neplánované veci si „neodkusnú“ z niektorého mužstva.

Medzičasom ponúkne kapitánovi mužstva Liverpoolu – Stevenovi Gerrardovi klub predĺženie zmluvy, oznámil tréner Brenden Rodgers. Gerrard po MS v Brazílii oznámi, že konči s reprezentáciou Anglicka, ale v klubovej sfére stále zotrváva. Tento rok je posledným v jeho starej zmluve s Liverpool, odkiaľ ho zrejme nenechajú odísť. 34-ročný charizmatický stredopoliar je v dobrej forme a má čo klubu ponúknuť aj v nasledujúcich sezónach, povedal tréner Rogers.

Zdroj: eurosport.yahoo.com

Foto: s.yimg.com