Nápojový priemysel je segmentom potravinárskeho priemyslu, ktorý vyžaduje v mnohých smeroch špecifický prístup pokiaľ ide o prepravu a manipuláciu. Prepravky na fľaše musia mať špeciálne parametre, ale dokážu viac než len umožniť pohodlné prenášanie väčšieho množstva fliaš, či zaistiť ochranu pred ich rozbitím.

Využite plastové prepravky na fľaše ako marketingový nástroj, ktorý zdvihne váš predaj. Prepravky nemusia byt len efektívnym nástrojom pre skladovanie, prepravu a ochranu fliaš. Sú nástrojom pre budovanie silnej nápojovej značky. Markantné je to u piva, kde je silná konkurencia, pivo sa aj v maloobchodoch predáva po prepravkách, a práve tie sú často ťahúňom, prečo si zákazník zvolí práve vašu značku piva.

Vedeli ste, že si prepravky na fľaše môžete dať vyrobiť na mieru?

Čo predáva nápoje, či konkrétne pivo? Pomáha masívna propagácia, tá je však veľmi drahá. Nízka cena na hranici rentability značku dlhodobo skôr zabíja než buduje. Naviac často sa chceme zaradiť s brandom skôr do luxusného segmentu. Musíme tak vsadiť na vizuálnu príťažlivosť. Avšak u nápojov a predovšetkým u piva nestačí pekná etiketa a fľaša. Pivo je často predávané uložené v prepravkách, takže aj prepravky na fľaše a ich vizuálna prezentácia hrajú nemalú úlohu v tom, aby sa nám v predajoch darilo.

Keď záleží na prepravke

Vizuálna príťažlivosť obalu, jeho ergonomické vlastnosti pri manipulácii, odolnosť prepravky samotnej a poskytnutá ochrana obsahu, teda vložených fliaš, hrajú veľmi dôležitú úlohu v marketingu firiem vyrábajúcich nápoje. Na koho sa obrátiť, ak nechceme iba obyčajnú konvenčnú prepravku? Lídrom na trhu vratných plastových obalov je spoločnosť Schoeller Allibert. Tá ponúka nielen klasické univerzálne prepravky na pivo a ďalšie nápoje, ale aj ich návrh a výrobu na mieru.

Prepravky Schoeller Allibert úspešne využívajú svetoví výrobcovia piva, ako je Krombacher, Heineken, Franziskaner, Leffe, Radeberger či Beck ‘s a ďalší. Za prepravku pre Krombacher získala firma dokonca ocenenie v súťaži pre-K award 2017. Prepravka verne a vkusne napodobňuje starú drevenú debnu. Vďaka použitiu špeciálnej technológie sa podarilo dosiahnuť jedinečný štruktúrovaný povrch pripomínajúci skutočné drevo. Prepravka je príjemná na dotyk, má všetky výhody plastových prepraviek na pivo a je plne recyklovateľná.

Pivné prepravky Schoeller Allibert sú iné

Posilňujú brand vďaka originálnemu designu, pritom však nestrácajú žiadne manipulačné výhody. Možná je reliéfna potlač aj fototlač. Pivné prepravky sa vždy prispôsobujú konkrétnym potrebám výrobcu – tvaru fliaš, požadovanému počtu fliaš v prepravke, aj iným špeciálnym požiadavkám. Naviac prepravky Schoeller Allibert myslia aj na zdravie planéty, čo prináša body taktiež vám ako výrobcom piva. Až 70 % nových výrobkov sa vyrába z recyklovaných materiálov a prepravky firmy je možné ďalej recyklovať.