Od štvrtka 26. do nedele 29. mája sa v Monaku uskutoční prestížna Veľká Cena v pretekoch F1. Fanúšikovia rýchlych kolies a silných motorov sa môžu tešiť na zaujímavý program, ktorý pre nich organizátori a aj samotní pretekári určite pripravia. Stávkové kancelárie už pomaly uzatvárajú kurzy na top favoritov. My sa spolu pozrieme na vyjadrenie vedenia tímu Mercedes, čo očakávajú od tohto preteku a ako vidia svoj tím v Monaku.

Šéf tímu Mercedes Toto Wolff priznal, že po nevydarenom závode na španielskom okruhu sa musia spamätať a ukázať v Monaku svoje tromfy a podať čo najlepší výkon. Na španielskej Veľkej Cene sa totiž Nico Rosberg zrazil s Lewis Hamiltonom, čo stálo tím drahocenné body. Títo dvaja rivali sa navzájom touto zrážkou v Barcelone odstavili a otvorili tým cestu pre Maxa Verstappena. Ten jazdí za stajňu Red Bull a víťazstvo v Barcelone bolo jeho prvým triumfom na pretekoch F1.

Pri interných rozhovoroch v rámci tímu Mercedes sa diskutovalo mnoho o tomto incidente a pre perá novinárov vyšla iba kuloárna informácia a ňou bolo Wolffovo vyjadrenie. Okomentoval celú situáciu tak, že si je istý, že sa obaja pretekári poučili z toho, čo sa v Barcelone stalo. Ďalej dodal, že tento výpadok nepostihne alebo neovplyvní ich snahu zastaviť tím Red Bull a tím Ferrari pred ziskom ďalších prvých miest na ostatných pretekoch v sezóne.

Ďalej Wolff po neúspechu v Barcelone dodal, že také sú preteky. Môžete sa snažiť, byť vo vedení väčšinu závodu, ale vždy sa môže niečo stať. Niečo sa zvrtne a vo výsledkoch sa uvádzajú len mená víťazov, nie tých, ktorí viedli celý čas. Je teraz na jazdcoch, aby sa z toho poučili a obrátili list. Jasné, že človeka to zamrzí, keď sa premárni príležitosť, ale sezóna ide ďalej.

1

Wolff spomenul, že jazdci tým, že si sadnú za tímový volant, tak preberajú aj určitú zodpovednosť za vozidlo. Táto zodpovednosť je obojstranná – tím dodá najlepší možný stroj a pretekár má zase na zodpovednosť priniesť najlepší výsledok a pokiaľ možno aj vozidlo v celku. Po niekoľkých výmenách názorov medzi vedením tímu a samotným pretekárom, v ktorých sa jednalo o možné zavinenie celej kolízie a preventívnym opatreniam, aby sa podobné situácie neopakovali sa obe strany však uzmierili. Pred Veľkou Cenou Monaka sa treba pripraviť a dať opäť dohromady.

Sám Hamilton verí, že sa situácia zo Španielska nebude opakovať. Navyše dodal, že najväčšou skúškou je tá, keď sa musíte postaviť na nohy po tom, čo ste boli zrazení k zemi. A priznal, že to bol ťažký moment pre celý tím, ale spolu už uzavreli túto kapitolu, takže čaká, čo ponúkne ďalšia v Monaku.