V súčasnej dobe sa automatizácia dotýka snáď všetkých oblastí. Vo výrobných podnikoch si získavajú miesto moderné prístroje, ktoré zvládnu viac práce za samotných zamestnancov. A tým sa zvyšuje produktivita a efektívnosť. Automatizácia sa vzťahuje aj na špecifické oblasti a segmenty, ako je napríklad upratovanie. Hoci si hovoríte, že klasickú metlu a handru s vodou nič nenahradí, potom ste na omyle. Čistiace stroje sa dostávajú do popredia, pretože zamestnanec zvládne počas kratšej doby upratať väčší priestor.

Vybrať si môžete z nepreberného množstva umývacích prístrojov, ktoré sú určené na profesionálne využitie. Uplatnenie nachádzajú predovšetkým v hoteloch, výrobných halách, nákupných centrách, školách, centrálnych skladoch a podobne. Čistiacu techniku by ste mali vyberať podľa priestoru, ktorý je nevyhnutne upratovať. Z najširšieho hľadiska by sa dali títo pomocníci rozdeliť na dve hlavné kategórie – umývacie stroje so sediacou obsluhou a umývacie stroje s chodiacou obsluhou.

Umývacie stroje s chodiacou obsluhou

V menších priestoroch si vystačíte s umývacím strojom s chodiacou obsluhou. Už samotný názov napovedá, že za strojom musíte chodiť pešo. Existujú rôzne modely, ktoré sa líšia napríklad pohonom. Veľkej obľube sa teší batériový pohon, ale nechýba ani elektrický pohon. Odlišnosti sú tiež vo funkciách, pracovnej šírke, objemu nádrže na roztok a objemu nádrže na odpad. Umývacie stroje s chodiacou obsluhou sú vhodné aj do priemyselných priestorov.

umyvacie strojeUmývacie stroje so sediacou obsluhou

A druhou, oveľa komfortnejšiu možnosťou sú podlahové umývacie stroje so sediacou obsluhou. Hoci sú k dostaniu batériovo poháňané stroje, viac odporúčané sú modely s pohonom na LPG či diesel. Vyznačujú sa vysokým výkonom, ktorý hravo zvládne akúkoľvek plochu.

Keď si nebudete vedieť rady s výberom upratovacej techniky, dovoľujeme si vám predstaviť spoločnosť TCS Slovenská republika, s.r.o., ktorá vás prevedie celým nákupom strojov do vašej firmy.