1. ročník WSOP (World Series of Poker) sa uskutoční v Rio All-Suite Hotel & Casino v Las Vegas. Na hráčov čaká niekoľko zmien, napríklad zvýšené množstvo hracích polí (o 50 % viac hráčov) či počtu žetónov (oproti minulému roku až o 66 %). Ani o ďalšie zaujímavosti však nebude núdza. Organizátori sa nechali počuť, že novinky ovplyvnia takmer všetky udalosti, ktoré sa tento rok na WSOP chystajú. Celé sa to zaháji 31. mája. Chýbať nebude ani stávkovanie na hodnotné stávky pre nováčikov. Jack Effel, riaditeľ turnaja, sa vyjadril, že tento ročník bude asi najplodnejší, najvďačnejší a najzaujímavejší zo všetkých. Príležitosť dostanú pokroví nadšenci všetkých úrovni.

Hlavný bod WSOP

Hlavnou udalosťou Svetovej pokrovej série bude $10.000 no-limit hold ’em „Main Event“. Už v roku 1991 dosiahla výhra za prvé miesto v tomto turnaji hranicu jedného milióna dolárov. V roku 2010 to bolo takmer deväť miliónov. Keďže tento turnaj je všeobecne vnímaný ako majstrovstvá sveta v pokre, víťaz je považovaný za majstra sveta. Hlavná udalosť začne 9. júla o 11.00. Tu by sa patrilo spomenúť, že od roku 2007 sa koná pravidelne aj World Series of Poker Europe (WSOPE). Ide o rovnaký formát ako lasvegaské WSOP, vrátane náramkov pre víťazov.

Návrat veľkej udalosti

Minulý rok mala premiéru akcia $ 565 buy-in no-limit holdem “kolos” a jej návrat sa očakáva aj v tomto ročníku. Predpokladá sa, že výhra narastie z päť miliónov na sedem. Tohtoročný plán WSOP ráta s obrovským záväzkom. Malo by ísť totiž o dosiaľ najväčšie vysoké stávky v zmiešaných turnajoch na svete. K dispozícií bude desať majstrovských pretekov v hrách mimo no-limit holdem, ako aj $ 50.000 Poker Players Championship. Ten bude tzv. six-handed udalosťou, ktorá obsahuje osem hier.

Online podívaná

Organizátori podujatia pracovali na tom, aby sa mohli hry zúčastniť hráči aj online. Podarilo sa a Mekka pokru bude prístupná tiež cez internet. Pre rekreačných hráčov bola pridaná udalosť $ 2.000 buy-in. Pribudne aj niekoľko nových náramkových udalostí:

  • Udalosť 4 (5. júna) $ 1.000 Hybrid Online / Live No-Limit TexasHold´em
  • Udalosť 12 (jún 9) $ 565 Pot-Limit Omaha
  • Udalosť 4 (5. júna) $ 1.000 Hybrid Online / Live No-Limit TexasHold´em
  • Udalosť 23 (15. júna) $ 2000 No-Limit Hold’em
  • Udalosť 40 (23. júna) $ 2.500 Mixed Triple Draw Lowball
  • Udalosť 45 (26. júna) $ 1,500 Mixed No-Limit Hold’em / Pot-Limit Omaha
  • Udalosť 53 (30.júna) $ 1500 Mixed Pot-Limit Omaha
  • Udalosť 54 (1.júla) $ 888 8-handed No-Limit Hold’em
  • Udalosť 61 (7.júla) $ 1000 Team No-Limit Hold’em

Joe McKeehen – majster sveta 2015

Minulý rok sa stal majstrom sveta v pokri 24-ročný Joe McKeehen. Okrem toho, že získal zlatý náramok, odniesol si aj krásnu sumu $ 7.683.346. Na otázku, čo plánuje s výhrou urobiť, odpovedal, že ju chce investovať do bývania.

Originality

Online poker sa javí ako ideálny marketingový ťah. Hráči sa môžu tešiť na zmiešané online a offline udalosti. Event 4 umožní hráčom ako prvý dobitie žetónov online. Tohtoročné podujatie WSOP sa bude usilovať tiež o oživenie predstáv z polovice 80. rokov a 6. júla umožní tímovú hru pre udalosť 61 (viď vyššie). Akcie začnú o jedenástej alebo tretej hodine, o hodinu skôr ako v predchádzajúcich rokoch. Spoločnosti Red Bull sa to možno nebude páčiť, ale organizátori veria, že sa tým zlepší kvalita hry, pretože sa eliminujú non-spánkové poruchy hráčov.

 

Zabudnite na online stávkovanie na šport a nechajte sa zviesť pokrovým zážitkom, ktorý budete môcť sledovať naživo. Odohrá sa rekordných 69 podujatí, takže skutočne sa bude na čo pozerať.

Autorské právo: vwalakte / 123RF Reklamní fotografie