Nielen v počasím preslávenom mesiaci v roku je daždivých dní ako maku. Hoci by sme najradšej videli slnko každý deň, treba aj trochu vody. Minimálne príroda to ocení. A vy si vtedy vezmete so sebou poriadny dáždnik! Čo tam po tom, že sa budete musieť vonku trošku ponáhľať? Napokon, dnes sa každý náhli a slnečný deň je, naopak, dôvodom na to, aby človek spomalil. Sadol si s priateľmi na terasu k dobrej limonáde alebo len tak sa odklonil od bežnej trasy a prešiel sa napríklad po parku. Keď vonku namiesto tepla a slnka iba leje, kto nemusí, ani vonku nechodí.

Dážď si nevyberá

No dážď neprichádza naschvál iba cez víkendy, keď ste si chceli plánovať výlet. Poriadne vie popršať aj počas pracovného týždňa a vy nielenže rýchlo stratíte pri pohľade z okna chuť do práce, ale ešte aj ráno pred odchodom z domu musíte pohľadať dobré dáždniky, ktoré by vám na zmoknutej ceste aj trochu pomohli. Väčšina lacných modelov sú doslova jednorazovky, ktoré pretočí aj mierny vietor, keď zafúka zo zlej strany. Kupovať si takýto model má zmysel akurát vtedy, keď vás nechcené kvapky zastihnú nepripravených. No všetky ostatné, aj malé a šikovne zložiteľné modely do tašky, by mali v prvom rade vynikať pevnou konštrukciou. Dizajn a motív vrchnej pláštenky sú potom už vecou osobného vkusu.

 

Ak nemusíte nosiť pršiplášť a stačí, že máte so sebou poriadny model, ktorý vás kompletne schová a kvapky nezničia účes a nenamokne oblečenie, asi vám bude jedno, aké farby či vzory model má. Stávkou na istotu je rozhodne univerzálne čisto čierne prevedenie, ktoré vynikne pri mužoch aj ženách! A pre tých, ktorý musia mať aj posledný kúsok módne zladený a nevzdajú sa toho ani v upršaných dňoch, bude čierny model nerušivým prvkom. Samozrejme, aj milovníci extravagancie a farieb sa môžu pri výbere odviazať. Aj doplnky do dažďa ponúkajú množstvo dizajnových prevedení!