Sprchové kúty  už dávno nie sú iba riešením malých kúpelní, kam nie je možné umiestniť vaňu. Ľudia stále častejšie používajú sprchový kút ako priestor pre relaxáciu. Tomuto trendu sa prispôsobili aj výrobci zariadenia do kúpelní, takže ak premýšľate nad návrhom kúpelne, určite si z ponuky vyberiete a pemeníte svoj sprchový kút na priestor, kde môžete pravidelne relaxovať a tráviť tam oveľa viac času, ako je nutné na rýchlu očistu tela.

Centrom každého sprchového kúta je vždy sprcha. Preto je pri plánovaní sprchového kúta dôležité venovať maximálnu pozornosť jej výberu.

Časy, keď sme mali na výber iba medzi vaiantom s pevnou hlavovou sprchou alebo ručnou sprchou, sú dávno za nami. Dnes máme oveľa širšie možnosti.  V ponuke sú predovšetkým kombinované, tzv. duálne sprchové systémy s kombináciou ručnej a hlavovej sprchy, ktoré umožňujú spojenie dvoch najobľúbenejších spôsobov sprchovania.

V prípade hlavovej sprchy môžete zvoliť systém s možnosťou nastavenia výšky umiestnenia sprchovej hlavice a usmernenia toku vody. Výšková regulácia je možná stropným, alebo bočným výtokovým ramenom.

titulka-smartlineRučná sprcha je spojením výhody presného nasmerovania prúdu vody a jednoduchej manipulácie jednou rukou. Pre ručnú sprchu môžete zvoliť sprchovú ružicu s režimom rain, soft rain alebo hmla, prípadne s možnosťou kombinovať alebo striedať jednotlivé spôsoby toku vody. Niektoré sprchové ružice umožňujú aj možnosť použitia masážnych trysiek.

Zaujímavou vychytávkou pre pohodlnejšiu údržbu sprchovej ružice je funkcia EasyClean, ktorá umožňuje jednoduché čistenie drobných trysiek sprchy. (Ponúka napríklad RAVAK.)

 

Keď ste vyznávačmi wellness, môžete dopriať svojmu sprchovému kútu luxusnú výbavu v podobe hydromasážneho panelu s nastaviteľnými tryskami.  Keď si vyberiete kombinovaný sprchový systém s kombináciou ručnej sprchy, hydromasážneho panelu a hlavovovej sprchy s funkciou  “vodopád”, budete pravdepodobne v sprche tráviť oveľa viac času. Tento typ hydromasážneho sprchového panelu nájdete v ponuke RAVAK pod názvom JET INOX.

A aby ste zvýšili komfort pri sprchovaní, odporúča sa vybaviť sprchový kút aj termostatickou vodovodnou batériou  s reguláciou teploty vody a bezpečnostnou poistkou, ktorá vás ochráni pred oparením horúcou vodou v prípade, že nečakane klesne tlak studenej vody v potrubí.