Pri výbere zamestnania zohráva jednu z dôležitých úloh aj pracovné prostredie. Zamestnávatelia sú si vedomí toho, že na pracovisku musia vytvoriť také podmienky, aby sa zamestnanci v práci cítili príjemne. Pretože iba spokojní pracovníci môžu podávať vysoké pracovné výkony a pomáhať firme budovať silné postavenie na trhu.

Odlíšiť sa od konkurencie

V posledných rokoch sa na kvalitu pracovného prostredia kladú pomerne vysoké nároky. Na popredných priečkach rebríčkov najlepších zamestnávateľov sa umiestňujú spoločnosti, ktoré svojich zamestnancov motivujú aj pracovným prostredím, ktoré sa odlišuje od ostatných (napríklad Google). Prirodzene, tvorba prostredia je ovplyvnená charakterom vykonávanej práce- iné pracovisko potrebuje úradník a iné kreatívec v reklamnej agentúre, iné v kancelárii a iné vo výrobných priestoroch. Pri prenájme kancelárie či iného priestoru treba mať tento fakt na pamäti.

Rôzne faktory, či už pozitívne alebo negatívne, vo vysokej miere vplývajú na pohodu, náladu, sústredenosť (či naopak zvýšenú chybovosť) pracovníka a v konečnom dôsledku i na zotrvanie človeka u konkrétneho zamestnávateľa. Preto je nesmierne dôležité nastaviť podmienky na pracovisku tak, aby spĺňali nielen zákonné normy a pravidlá ergonómie, ale predovšetkým potreby zamestnancov.

Osvetlenie, hluk ale i teplota

Ak hodnotíme pracovné prostredie ako celok, je nutné všímať si predovšetkým osvetlenie, hluk a mikroklimatické podmienky, ktoré významne pôsobia na výkon, úrazovosť a zdravie človeka pri práci.

Správne zvolená intenzita a zafarbenie svetla vplývajú na zrakovú únavu zamestnancov, čím zvyšujú či znižujú ich výkon. Nemenej dôležitá je i farebná úprava interiéru- farby dokážu vplývať na naše pocity, náladu a výsledky. Hluk patrí k najrizikovejším faktorom a zamestnávateľ musí dbať na to, aby akustika na pracovisku bola vyhovujúca a nepôsobila rušivo. Rovnako teplota či vlhkosť na pracovisku, ako aj prašnosť priamo vplývajú na zdravie zamestnanca.

Kancelária na mieru

„Kancelárie na prenájom kdekoľvek na Slovensku bez problémov“.

Z vyššie uvedeného je zrejmé, že výber priestorov vhodných pre budúcu kanceláriu nemožno podceňovať. Iba kvalitne zvolené pracovné prostredie a správne nastavenie podmienok motivuje zamestnancov k vyšším výkonom a vplýva tiež na možnú fluktuáciu v rámci spoločnosti. Pri výbere vhodného priestoru na prenájom kancelárie preto dbajte predovšetkým na svojich budúcich zamestnancov- prispejete tak k návratnosti vynaložených finančných prostriedkov.

„Komerčné nehnuteľnosti na jednom mieste“

Rozbiehate svoj biznis či uvažujete o lepšom pracovnom prostredí? Trh s nehnuteľnosťami ponúka mnohé možnosti, avšak nájsť tú pravú nie je jednoduché. S www.kancelarie.sk však prenájom kancelárie nebude problém! Na www.kancelárie.sk nájdete, čo hľadáte:

–          Porovnanie nehnuteľností na trhu presne podľa potreby celkom zadarmo, do 24 hodín

–          Vytvorenie agenta, vďaka ktorému získate prehľad o trhu s Vami hľadanými nehnuteľnosťami rýchlo a pohodlne

–          Užitočné rady a tipy

 

FOTO:  © archideaphoto / Dollar Photo Club