Za posledné roky došlo k niekoľkým výrazným zmenám, a to najmä u žien. Pre módny priemysel je ideálna žena práve tá, ktorá má 50 kíl, žiadnu svalovú hmotu a jej telo nemá ďaleko od detského telíčka

Prudký úbytok svalovej hmoty je veľmi nebezpečný pre naše telo, čo môže časom viesť až k anorexií. Dnešná generácia už nemá ani zďaleka toľko sily, ako mali naši rodičia či starí rodičia. Muži i ženy majú na všetko prístroje, ktoré za nich vykonávajú manuálnu prácu. Jasné, keď sa dá práca uľahčiť, treba to využi. No pohodlný a sedavý životný štýl spolu s neprávnou výživou a nedostatkom pohybu vedie k tomu, že ľudia umierajú skôr na srdcové choroby a sú rýchlo unavení.

Žiadne svaly, len tuk

Ďalším problémom je to, že ľudia nie sú vôbec ľahší. Svalov síce ubúda, no tuku pribúda. Ženy sú ovplyvnené módou a myslia si, že nemať svaly je pekné. Nemajú teda žiadnu svalovú hmotu, ale len tuk, čo môže neskôr spôsobiť až obezitu.  Chýba im pohyb, sú slabé, a to je dôvodom mnohých zdravotných komplikácií. Nemusia vykonávať prácu v domácnosti ako to bolo kedysi, nosiť ťažké nákupy, nešľahajú ručne, neupratujú domácnosť… Takže pokiaľ sa sami neprinútia, nemajú žiadny šport ani pohyb.

Nedostatok testosterónu

Muži sa neustále snažia zvyšovať svalovú hmotu neprirodzenou cestou, a to rôznymi výživovými doplnkami. Ideál mužskej krásy je ploché brucho a „nabuchaný“ hrudník. Mať svalovú hmotu je však u oboch pohlaví veľmi dôležité a nevyhnutné. Bez testosterónu, ktorý vzniká najmä pri cvičení, majú ženy sexuálne problémy i znížené libido. Aj to sú dôvody, prečo sa cvičiť naozaj vyplatí.

 

Obrázky: © IEGOR LIASHENKO  / Dollar Photo Club