Doplnková výbava pre štvorkolky môže zvýšiť váš zážitok z jazdy a prispieť k bezpečnosti a pohodliu. Nech už sa vydávate do terénu na dobrodružnú jazdu, alebo plánujete dlhý výlet, zíde sa vám príslušenstvo, ktoré vašu štvorkolku ešte viac vylepší.

Kanister a nosič

Štvorkolky môžete zobrať aj na dlhé výlety do odľahlých oblastí. Myslite však na to, že mimo civilizácie nebudete mať možnosť natankovať. Náhradný benzínový kanister vám umožní zvýšiť dojazd vašej štvorkolky a poskytne vám väčšiu flexibilitu pri plánovaní trás. Nezabudnite na bezpečné uloženie kanistra a dodržiavanie bezpečnostných predpisov pri manipulácii s palivom.

Kanister je možné uložiť na nosič. Nosič na príslušenstvo je praktickým doplnkom pre štvorkolky, pretože umožňuje prepravu ďalšieho vybavenia. S nosičom na príslušenstvo môžete prepravovať veci ako náhradné pneumatiky, výbavu na stanovanie alebo loveckú výbavu.  Kúpte si nosič, ktorý je kompatibilný s vašou štvorkolkou a poskytuje dostatočný úložný priestor.

Navijak a stojan na náradie

Navijak je užitočným doplnkom pre štvorkolky, a to najmä v prípade, že sa dostanete v teréne do ťažkostí, zapadnete do bahna či piesku. Pomocou navijaku vytiahnete štvorkolku alebo potiahnete druhý. Pri výbere navijaku si vyberte model s dostatočnou ťažnou silou a dĺžkou lana. Štvorkolka na dobrodružné výlety by mala byť vybavená aj stojanom na náradie. Ten vám umožní prepraviť na určené miesto lopaty, laná, pušky a iné pomôcky. Vyberte si stojan na náradie, ktorý je kompatibilný s vašou štvorkolkou a poskytuje dostatočný úložný priestor.

LED svietidlá a nárazníky

LED svietidlá sú skvelým doplnkom pre nočné jazdy a zlepšujú vašu viditeľnosť v ťažkých terénnych podmienkach. Investícia do kvalitných LED svetiel vám umožní jazdiť bezpečne aj v tme a zvýši komfort pri nočných dobrodružstvách. Vyberte si svietidlá s dostatočnou svietivosťou a odolným dizajnom, ktorý zvládne náročné podmienky v teréne. Veľmi praktické sú tiež LED panely nainštalované do horného rámu štvorkolky can am.

Nárazníky ochránia štvorkolku pred poškodením počas jazdy v teréne. Investícia do predných a zadných nárazníkov pomôže predísť drahým opravám karosérie a mechanických komponentov vášho vozidla. Vyberte si nárazníky, ktoré sú vyrobené z kvalitných materiálov a majú dizajn kompatibilný so štvorkolkou.

Nielen doplnkovú výbavu, ale dokonca celú štvorkolku si môžete zostaviť a vybrať po kliknutí na tento odkaz https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

Autor: Gabriela Kudláčová