Stalo sa mi, je to už pomerne dávno, že som doslova zletela zo schodov. Držala som na rukách len polročnú neter. Vtedy som sa príšerne, ale skutočne príšerne zľakla, že jej ublížim. Nič sa našťastie nestalo. Vlastne jej sa nič nestalo. Ja som porátala celým telom schody a našťastie to odniesol „len“ členok. Skončila som na pohotovosti. Našťastie nič vážne. No na tú nohu som nemohla poriadne stupiť asi 2 týždne. A najviac som utrpela tým, že som nemohla samostatne šoférovať.

Ortéza na členok

Vtedy som ešte nevedela o tom, že existuje ortéza na členok. Tak ako nastupuje nová generácia rôznych elektronických vychytávok, tak isto ide s dobou aj členková ortéza. Je vyrobená z odolného materiálu a vývoj je zameraný na zvláštni poranenia, ktoré vznikajú pri futbale.

Tak ja som ani nehrala futbal a takáto podpora členku by sa mi veru aj zišla po tom nešťastnom páde. Ortéza si našla svoje miesto medzi profesionálnymi futbalistami. Je však vhodná a ideálna pre všetky druhy športov, kde je nutný maximálny rozsah pohybu a silný valivý moment. Medzi takéto druhy športu patria napríklad: pozemný hokej, florbal, hádzaná, tenis, beh na stredné trate a ďalšie.

Kde si ju môžeš kúpiť

Nové moderné materiály zaistia nové riešenie okolia päty s voľnou špičkou pre dokonalý cit. Ortéza je veľmi pohodlná, zaistí maximálny komfort a v kopačke ju vôbec neucítiš. Túto podpornú vec, keď ju tak nazvem, je od firmy MUELLER Sports Medicine. Môžeš ju nájsť na stránkach e-shopu Wellea.sk, kde si ju môžeš zakúpiť za pomerne dobrú cenu. Ortéza na členok Mueller XLP Ankle Brace poskytne požadovaný komfort pri tvojom športovaní. Predáva sa vo veľkostiach S-XL, podrobné rozlíšenie podľa veľkosti tvojej nohy nájdeš už na spomínaných stránkach e-shopu.

Keby už vtedy existoval tento tovar tak po ňom rozhodne siahnem a môj bežný život by stal pohodlnejším. Ja viem, že to je riešenie skôr ako predísť úrazom. Avšak mne by sa hodila práve po.