Výber strešnej krytiny vie byť niekedy problematický. Pri širokej ponuke, ktorá je na dnešnom trhu, sa vynára otázka, aký druh strešnej krytiny si vybrať a aká bude najvhodnejšia. Okrem tradičnej pálenej škridly a vláknocementovej krytiny je v ponuke aj betónová škridla. Aké sú jej vlastnosti?

Betónová strešná krytina

Betónová strešná krytina od firmy Creaton je kvalitná strešná krytina, ktorá vyniká unikátnymi technológiami a exkluzívnymi farbami.  Vyznačuje sa tiež odolnými povrchmi. Napríklad, s využitím betónovej škridle EURONIT DUEATOP PROFIL S si zabezpečíte výrazne lesklý povrch vašej strechy, ktorý bude badateľný už z diaľky. Vlnitý tvar tejto škridle dodá vašej streche výnimočnú estetickú harmóniu s vyváženými proporciami. Jej povrch sa vyznačuje odolnosťou voči UV žiareniu s intenzívnymi farbami. Betónová škridla EURONIT DURATOP EXTRA má povrchovú úpravu, ktorá maximalizuje prirodzený samočistiaci vplyv dažďa na strechu. Betónové škridly sa vyznačujú materiálmi najvyššej kvality, pričom sú ponúkané v niekoľkých farebných odtieňoch.

Prečo práve betónová škridla

Možno sa pýtate, prečo vybrať betónovú škridlu. Dôvodov na jej uprednostnenie je hneď niekoľko.  Prvým z dôvodov je ich cenová výhodnosť, sú o niečo lacnejšie, ako pálené škridly. Ide síce o niečo ťažšiu strešnú krytinu, no spôsob jej ukladania je takmer totožný, ako je to v prípade pálenej škridly. Ide o zmes piesku, cementu a vody a vyznačujú sa dlhou životnosťou. Čo sa týka nárokov na váhu krovu, dá sa zrovnávať s pálenou škridlou.

Ušetrite s veľkoformátovou škridlou

Výberom veľkoformátovej strešnej krytiny od firmy Creaton si zabezpečíte dvojakú úsporu. Okrem toho, že veľkoformátová škridla šetrí peniaze, šetrí aj čas, a to vďaka tomu, že jej montáž je rýchlejšia. Na pokrytie metra štvorcového strechy stačí oveľa menší počet kusov krytiny. Pre jej úsporné vlastnosti je veľmi obľúbená aj u samotných majstrov, ktorí pokladanie strešných krytín realizujú. Ponuka je široká a zahŕňa rôzne modely ale aj farebné prevedenia a povrchové úpravy. Výber veľkoformátovej strešnej krytiny vám zaručuje kvalitu, dlhú životnosť a bezproblémové kladenie. Vďaka svojim vlastnostiam sa stala jednou z najvyhľadávanejších strešných krytín v rámci celej Európy.