Prieskum štatistického úradu Eurostat uviedol, že hlavné mesto Slovenska predbehlo svojou životnou úrovňou aj tri metropoly susedných štátov (Praha, Viedeň, Budapešť). Výsledok sa zdá byť teda viac ako priaznivý. Samotná životná úroveň však závisí od mnohých faktorov. Porovnávajú sa tu rôzne ukazovatele – ceny nehnuteľnosti Bratislava, priemerné hrubé platy, pohonné látky, kúpa auta… No merateľ, ktorý vyjadruje životnú úroveň, býva často kritizovaný. Je to z toho dôvodu, že dostatočne neukazuje, aké platy získavajú ľudia v danom regióne, ani to, čo si za ne môžu kúpiť. V otázkach ohľadne ukazovateľa HDP na obyvateľa by sme mali byť opatrnejší.

Najnižšia cena za dlhé obdobie

Ak by sme sa zamerali na výstavbu bytov, zistili by sme, že podľa Štatistického úradu Slovenskej republiky bolo v druhom štvrťroku 2014 na území Slovenska najviac bytov dokončených práve v Bratislavskom kraji. Tento kraj totiž získal v danom ukazovateli z celého Slovenska podiel až 28,9 %. Na druhom mieste skončil  Žilinský kraj so 14,1 percentami. Môžeme konštatovať, že reality Bratislava a jej širšie okolie patria vo výstavbe bytov k najviac žiadaným v rámci Slovenka. Nevýhodou  Bratislavského kraja je vyššia cena bytov, avšak musíme si uvedomiť, že výstavba bytov v tejto oblasti Slovenska  neustále napreduje. Taktiež by sme mali vedieť, že ceny bytov sú za dlhé obdobie vôbec najnižšími a majú stále klesajúcu tendenciu.

Množstvo nových bytových príležitostí

Samotná Bratislava a taktiež jej mestská časť Dúbravka je v posledných rokoch veľmi vďačným objektom pre nových investorov a developerov. Okrem projektu Dúbravčice či bytového domu Rosnička a Skleník môžeme spomenúť napríklad aj polyfunkčný objekt Polianky, ktorý je bytovým komplexom  s penziónom a viacerými obchodmi. Ako vidieť, Bratislava sa dôstojne vyrovná iným európskym metropolám, je tu veľa pracovných príležitosti, vyššia životná úroveň, lepšie platy, školy, priestor pre voľnočasové aktivity a podobne. Pokiaľ Vás to už nebaví v časti Slovenska, ktorá pripomína stredovek, profesionálny realitný maklér tu zaiste nájde niečo i pre Vás.

Jedným z budúcich projektov výstavby nových bytov, ktorý sa má začať stavať v bratislavskej mestskej časti Dúbravka,  je aj nový polyfunkčný projekt Pod záhradami. Na mieste, kde sa dnes nachádza trávnatý porast, budú už v druhej polovici budúceho roka stáť nové byty. Stavbu by mala realizovať spoločnosť Zipp Bratislava s.r.o..  Súčasťou výstavby nebudú len nové byty, ale aj výstavba kaviarne, reštaurácie a menších obchodov. Svoj nový domov by tu mohlo nájsť okolo 309 klientov v 103 nových bytoch. 

Zdá sa, že Bratislava doslova pozýva do svojho náručia nových obyvateľov a možno to budete práve Vy.

Zdroj: cas.sk, realexpert.sk

Foto: © [TTstudio] / Dollar Photo Club