Cesnaku sa pripisujú doslova magické ochranné účinky proti rôznym nadprirodzeným silám, ktoré s nami nemajú práve najlepšie úmysly. V modernom ľudovom liečiteľstve je zas cesnak pomocníkom pri chrípke a nachladnutí, a nielen pri nich. Je to ďalší mýtus, alebo to skutočne funguje?

Niekomu zapácha tak, že ho nemôže vystáť. Pravdepodobne upírom, pretože pred tými nás má vedieť ochrániť. Ale aj bosorkám a čarodejniciam. Vyhnať z tela vie vraj ale aj mnohé neduhy. Prírodná medicína ho pokladá za takmer univerzálneho pomocníka pri kožných ochoreniach. Súčasne sa považuje za prírodné antibiotikum. Skúmajú sa aj ďalšie účinky cesnaku. Oči sa naňho upierajú aj ako na jedného z potenciálnych pomocníkov v boji proti rakovine. Zmieňujú sa aj účinky proti vnútorným parazitom. Takže uvidíme, čo nám cesnak dokáže do budúcna ponúknuť a rozhodne je dobré, že sa jeho účinky na naše zdravie podrobujú mnohým výskumom. Za účinnú látku v cesnaku je považovaný alicin.

Užívajte cesnak a vyhnite sa spoločenskému faux pas

Či už máte účinok cesnaku overený napríklad pri chrípke a nachladnutí, alebo veríte jeho iným účinkom, jeho užívanie je spojené s problémom zápachu. Cesnak je pri požití cítiť nielen z úst ale veľmi často ešte následne cez našu pokožku. Nie je to práve parfum, ktorým by sme okúzlili v práci či v mestskej hromadnej doprave. A nepotešíme asi ani nášho partnera či partnerku. Riešením je užívať sušený cesnak.

Doplnok stravy ALLICOR ponúka cesnakové tabletky. Tie sa vyrábajú spôsobom, aby v nich zostali zachované všetky dôležité látky, stopové látky aj minerály, ktoré obsahuje surový cesnak, a pritom boli eliminované jeho negatíva spojené so zápachom.

Ako funguje ALLICOR?

Tablety prípravku ALLICOR sú potiahnuté vrstvou, ktorá odolá prostrediu žalúdočných štiav a rozpúšťa sa až v tenkom čreve. Vďaka tomu sa účinné látky uvoľnia, vstrebajú, ale zamedzí sa nepríjemnému cesnakovému zápachu. V tejto podobe je užívanie cesnaku vhodné aj pre tých, komu inak cesnak dráždi žalúdočnú sliznicu.