Zuby múdrosti predstavujú často skloňovanú tému, pretože sa s nimi trápi veľa ľudí. V drvivej väčšine prípadov sa pristupuje k ich extrakcii, pretože spravidla nemajú v dutine ústnej dostatok miesta na prerezanie. Zuby múdrosti spôsobujú aj nemalé zdravotné problémy od bolestí až po opakované zápaly. Ak sa bojíte, že vás bude extrakcia týchto zubov nesmierne bolieť, potom ste ešte asi nepočuli o bezbolestné metóde.

Počuli ste o tom, že existuje niečo ako dentoalveolárna chirurgia? Práve tá sa zaoberá bezbolestnou extrakciou osmičiek, no to nie je jediná činnosť, ktorá do tejto oblasti spadá. Rovnako tak odborník vykonáva extrakcie zubov veľmi poškodených kazom a zápalmi.

Čo všetko sa robí v rámci dentoalveolárnej chirurgie?

Medzi ďalšie činnosti, ktoré sa v rámci dentoalveolárnej chirurgie vykonávajú, patria resekcia koreňového hrotu, otvorená kyretáž zuba, ktorá sa vykonáva u ľudí trpiacich paradentózou, a chirurgický zákrok zvaný sinus lift.

Všetky chirurgické zákroky sa vykonávajú s lokálnou anestéziou, takže sa nemusíte báť, že by ste čokoľvek cítili. Veľa ľudí má totiž panickú hrôzu z návštevy stomatologickej kliniky, pritom úplne zbytočne, pretože moderné metódy ponúkajú bezbolestné riešenie. Všetky chirurgické zákroky sú vykonávané šetrne tak, aby bolo hojenie čo najkratšie.

Kam sa objednať?

Ak hľadáte stomatologickú kliniku, ktorá ponúka okrem iného aj dentoalveolárnu chirurgiu, potom sa obráťte na spoločnosť HAPPYDENT, s.r.o. .. Vykonáva jednoduchú aj chirurgickú extrakciu, resekciu koreňových hrotov, augmentáciu a sinus lift. Odborníci sa nachádzajú v Košiciach v Starom Meste, a to konkrétne v Aupark Tower vo štvrtom poschodí. V Medicínskom centre na vás čaká stomatológia, ktorá vás nadchne po všetkých stránkach. V jej ponuke nájdete aj implantológiu a celý rad ďalších služieb.