Cvičenie v pohodlí domova má svoje výhody. Investícia do kvalitného fitnes stroja sa vám iste vráti. V prvom rade ušetríte na vstupnom do posilňovne. Oceníte aj úsporu času, ktorý by ste strávili na ceste do fitnes centra a späť. Veľmi dobrou voľbou je kúpa posilňovacej veže, ktorá v sebe skrýva niekoľko strojov v jednom balení.

Multifunkčnosť na prvom mieste

Posilňovacie veže môžu precvičovať rôzne svalové partie a časti tela. Preto si dobre premyslite čo od stroja očakávate. Predsa len investícia do kvalitného stroja môže byť značná. Mal by vám slúžiť roky a poskytnúť také funkcie, ktoré vám najviac vyhovujú. Najpredávanejšie sú typy zložené z kladky, leg – pressu a bench – pressu. V prípade, že si priplatíte sú možnosti veží takmer neobmedzené. Hrazda na zhyby posilní nielen brušné svaly, ale aj ruky a ramená. Rôzne typy modulov na zakopávanie a predkopávanie zvýšia flexibilitu a posilnia lýtka, stehná a zadok. Veže nie sú určené len pre mužov. Vašej nežnejšej polovičke môžete doobjednať prídavný modul vo forme steppera. Takto by sme mohli pokračovať a vymenovať stovky ďalších modulov. Preto je dobré nájsť obchod, v ktorom nájdete stroj ušitý na vašu mieru. Internetový obchod inSPORTline patrí medzi špičkových predajcov športových pomôcok a vybavenia, vďaka čomu si môžete dopriať pravidelný pohyb doma i v prírode!

Nezabudnite na správne závažia a lavičku

Našli ste svoj vysnívaný stroj? Nekupujte ho unáhlene. Nezabudnite, že k nemu treba vybrať správne doplnky ako závažia a lavičku na cvičenie. Lavička na cvičenie by sa mala dať polohovať. Vtedy vám poslúži na precvičovanie brucha, chrbta, paží a rúk. Konštrukcia z kvalitnej ocele a kožené poťahy odolajú vysokej hmotnosti a vydržia roky. Závažia na veže môžu byť tehličkové alebo kotúčové. Veže s tehličkovými závažiami sú jednoduchšie na ovládanie a ušetria vám priestor. Lepšie si viete regulovať presné zaťaženie svalov. Pozor na materiál tehličiek. Cementové obalené plastom sa rýchlejšie zničia. Kovové závažia vám vydržia prakticky navždy. Veže s kotúčovými závažiami sú lacnejším variantom. Umožňujú vám však cvičenie s vyššou váhou, ktorú by ste nedosiahli pri tehličkových zostavách. Kotúče zároveň môžete využívať aj samostatne pri cvičení mimo posilňovacej veže.