Čelné prevodovky k elektromotorom majú v priemysle veľké využitie. Vďaka prevodovke môžete vyťažiť zo svojho elektromotora maximum. Viete však, na čo by ste sa mali pri výbere čelnej prevodovky k elektromotoru zamerať?

Úlohou čelných prevodoviek je meniť veľkosť otáčok, otáčky na výstupnom hriadeli sú iné ako otáčky na vstupnom hriadeli, ktorým je k čelnej prevodovke pripojený elektromotor. Zmenou otáčok sa zároveň mení aj veľkosť krútiaceho momentu. Zvolením čelnej prevodovky s vhodným prevodovým pomerom tak viete jednoducho zvýšiť krútiaci moment vášho motora na výstupnom hriadeli, aby dokázal jednoducho poháňať aj zariadenia náročnejšie na výkon.

Čelné prevodovky sa zvyčajne využívajú pri elektromotoroch poháňajúcich pásové dopravníky a iné väčšie zariadenia, pri ktorých sa vyžaduje vysoký krútiaci moment elektromotoru. Okrem čelných prevodoviek sú, samozrejme, dostupné aj iné typy prevodoviek pre elektromotory, avšak čelné prevodovky sú vo väčšine prípadov najlepším riešením. Jednou z ich hlavných výhod je najmä kompaktná konštrukcia, ale aj vysoká zaťažiteľnosť, špičková efektivita a minimálna hlučnosť.

Vyberajte kvalitu

Samozrejme, aby čelná prevodovka skutočne efektívne plnila svoju úlohu, musí byť kvalitná. Na trhu nájdete množstvo čínskych predajcov, ktorí ponúkajú čelné prevodovky k elektromotorom za podozrivo nízke ceny, avšak tieto ceny sú adekvátne nízkej kvalite.

Ak chcete čelnú prevodovku, ktorá vydrží slúžiť dlhé roky aj pod vysokým zaťažením, mali by ste investovať do kvality. Napríklad, do čelných prevodoviek z ponuky OSA Žilina. Táto slovenská firma má dlhoročnú tradíciu v oblasti elektromotorov a komponentov, takže kupujete overenú kvalitu. Čelné prevodovky od OSA Žilina spĺňajú tie najprísnejšie kritériá a disponujú perfektnými vlastnosťami. Sú tiché, znesú vysoké zaťaženia, dostupné sú vo viacerých verziách a dosahujú efektivitu až na úrovni 97 percent, dochádza tak na nich len ku minimálnym stratám.

Vyberte si kvalitné čelné prevodovky aj vy a rozšírte využiteľnosť vašich elektromotorov!