Ak radi cvičíte s vlastnou váhou, nemáte v láske preplnené fitnescentrá a hľadáte lacnú pomôcku na cvičenie, hrazda je tým pravým pre vás. Vďaka hrazde si precvičíte mnohé svalové partie, nezaberie vám doma veľa miesta a jej kúpa vás finančne nezaťaží.

Prečo si kúpiť hrazdu alebo bradlá

Cardio posilňovacie stroje sú zväčša doménou ženských posilňovní. Muži uprednostňujú cviky zamerané na rast svalovej hmoty a radi sa pohrajú taktiež s cvikmi s vlastnou váhou. Práve hrazdy sú ako stvorené na takýto typ posilňovania. Ak ste si mysleli, že bradlá alebo hrazdy môžu byť súčasťou vybavenie len vo fitnescentrách, tak ste na omyle. Dnes objavíte v ponuke športových obchodov mnoho rôznych variant na domáce využitie. Nájdite si chvíľu čas a navštívte webové stránky internetového obchodu inSPORTline. Sami sa presvedčíte, že hrazdy a bradlá sa dajú skvele využiť pri cvičení v pohodlí domova. Univerzálnou hrazdou je hrazda do dverí. Hrazda do dverí je lacná, prenosná, má jednoduchú inštaláciu a nezaberie veľa miesta. Veľkej popularite medzi skúsenými športovcami sa teší aj stojaca hrazda, ktorá sa dá navyše využiť na posilňovanie v záhrade alebo inom exteriéry.

Pevné telo a vyrysované svaly vďaka hrazde

Ak túžite po vyrysovaných ramenách a chrbte, hrazda na stenu je tým pravým pomocníkom k dosiahnutiu vášho cieľu. Nástenná hrazda sa dá jednoducho pripevniť na každú stenu. Následne vám nič nebráni zapracovať na vašich brušných svaloch, ramenách a chrbte. Po takejto hrazde by sa mali poobzerať tí z vás, ktorí patria k vyššej váhovej kategórii a venujú sa cvičeniu častejšie. Nebojte sa však, že by ste si nevybrali aj vy ostatní. Hrazdy sa dajú umiestniť aj do rohu, na dvere alebo medzi steny. Výber záleží len od vašich očakávaní, priestorových a finančných možností. Pri kúpe hrazdy alebo bradiel sa sústreďte na ich nosnosť, kvalitné prevedenie, možnosti inštalácie, hrúbku a dĺžku tyčí. Hrazdu si kupujte podľa vašej váhy a výšky. Platí pravidlo, že hrazda by mala byť pre pohodlné cvičenie čo najdlhšia (odporúčame nad 100 centimetrov). Nezanedbateľným parametrom je aj hrúbka tyče, mala by byť nad 30 milimetrov. Nikdy však nepodceňujte hlavne kvalitné materiály a protišmykovú úpravu tyčí.