Prebytočný tuk vie v niektorých prípadoch spôsobiť množstvo problémov a dokáže výrazne prekážať v bežnom živote. Ak ste už skúsili všetko od diét po cvičenie, no tuku sa neviete zbaviť, mali by ste skúsiť odsávanie tuku, inak nazývané laserová liposukcia. O čo s jedná?

Samozrejme, pokiaľ chcete podstúpiť takýto zákrok, ráta sa s tým, že ide o prebytočný tuk, nie tuk spôsobený nezdravou stravou, alebo iným problémom. Počíta totižto s tým, že človek už pred zákrokom žije celkom zdravý život plný pohybu a zdravej stravy. Ak ste to dodržali môžete ísť na zákrok.

Ako prebieha odsávanie tuku?

Ak ste sa teda rozhodli, že sa nadobro idete zbaviť prebytočného tuku a prihlásili ste sa na odsávanie tuku, my vám prezradíme, ako odsávanie bude prebiehať a čo od zákroku môžete očakávať. Na začiatku ste ako u väčšiny zákrokov buď pod lokálnou, alebo celkovou anestézou, ktorá zabezpečí bezbolestný priebeh zákroku. Následne sa na vybraté miesto s tukom zavedie tenké laserové vlákno, ktoré dokáže efektívne rozpúšťať tukové bunky. Keď sa bunky rozpustia, zavedie sa do miesta tenká kanyla, respektíve hadička, cez ktorú tuk vytečie.

Po tomto zákroku je následne miesto jemne zašité a zákrok máte následne za sebou. Laserová liposukcia po sebe zanechá menšie rany, preto je potrebné približne ešte mesiac po zákoku nosiť špeciálne prádlo, ktoré vám bude miesto zákroku zakrývať. Výsledok sa následne prejaví až o niekoľko mesiacov, Trpezlivosť sa však oplatí, keďže výsledok bude nepochybne stáť za to. Samozrejme, stehy z rany sú odstránené už skôr, a to okolo týždňa až dvoch od zákroku. Tradičným problémom po zákroku je už spomínaný opuch, takže táto reakcia nie je ničím výnimočná a nemusíte sa tak strachovať, že sa niečo nepodarilo.

Nečakajte a vyskúšajte laserovú liposukciu aj vy!