Chelsea to nemala v posledných mesiacoch jednoduché. Jeden z najlepších klubov na svete sa musel vysporiadať s príchodom nového trénera Franka Lamparda a v neposlednom rade so zákazom prestupov.

Búrlivé obdobie prešlo, Lampard dal šancu viacerým mladíkom a The Blues bojovali do posledných dní ročníka 2019/2020 o aspoň jednu trofej. Získať sa ju nepodarilo, preto pred nasledujúcou sezónou bude cieľ jednoznačný – uspieť minimálne v jednej súťaži, v ktorej Chelsea pôsobí.

V Lige majstrov Chelsea nestačila po zápasoch 0:3 a 1:4 v osemfinále na neskoršieho šampióna Bayern Mníchov, v ligovom pohári sa Modrým nedarilo a v FA Cupe Chelsea prehrala až v samotnom finále, kde ju stopol výsledkom 2:1 Arsenal. A Premier League? Umiestnenie v TOP 4, čo sa vzhľadom na omladený káder a pôvodný zákaz kupovať nových futbalistov, javí ako úspech sám o sebe. Vie to aj tréner Frank Lampard, ktorý ročník ocenil, no zároveň dodal, že zo svojich hráčskych čias si zvykol na to, že Chelsea každoročne získava trofeje. A zvykli si na to aj fanúšikovia.

Čo je dôležité, klub je ekonomicky zdraví a majiteľ Roman Abramovič chce, aby sa The Blues dlhodobo radili medzi najlepších na svete. Preto začal s prestavbou kádra a je ochotný investovať nemalé finančné čiastky do nových hráčov. Už teraz je isté, že Chelsea bude môcť v novej sezóne počítať s Hakimom Ziyechom, technicky zdatným futbalovým kúzelníkom, ktorý prichádza z holandského Ajaxu Amsterdam, a rovnako tak s nemeckým zakončovateľom Timom Wernerom, ktorý absolvoval skvelé pôsobenie v Bundeslige v drese RB Lipsko, kde je aktuálne najlepším strelcom klubovej histórie.

A tam to ani zďaleka nekončí. Je na mieste tvrdiť, že Chelsea bude spolu s Liverpoolom a Manchestrom City favoritom, keď pôjde o športové tipy na majstra Premier League, pretože Modrí zbroja ďalej. V čase vznikania tohto cestu pracujú na príchodoch hneď troch nových futbalistov – konkrétne talentovaného zakončovateľa Kaia Havertza z nemeckého Bayeru Leverkusen, skúseného kapitána parížskeho PSG Thiaga Silvu a ospevovaného krajného obrancu Bena Chilwella z konkurenčného Leicestru City. Nejedná sa iba o špekulácie, ktorých médiá denne prinesú neúrekom, ide o správy, ktoré potvrdili viacerí renomovaní novinári naprieč futbalovým spektrom. A ako sa zvykne hovoriť, bez vetra sa ani lístok nepohne.

Jedným z nich je taliansky redaktor Fabrizio Romano, ktorý má po väčšine naozaj overené informácie zo zákulisia futbalových klubov. Otázne v tomto okamihu je, aký osud postihne španielskeho brankára Kepu. Kepa prichádzal do Londýna z Bilbaa ako gólman, ktorý by mohol chytať aj viac ako desať rokov. Predovšetkým v minulej sezóne však išla jeho výkonnosť prudko nadol, i keď treba povedať, že si prešiel náročným obdobím v súkromnom živote. Otázne ale je, ako Chelsea túto situáciu vyrieši, pretože ak chce hrať o prvé miesta, musí mať spoľahlivého brankára.

A tým Kepa v poslednej sezóne nebol. Kvalitu na to, aby sa zaradil medzi najlepších gólmanov na svete ale rozhodne má. V anglickom futbale kolujú názory, že by tento Španiel mohol dostať od klubového vedenia v Londýne ešte takpovediac poslednú šancu na to, aby ukázal, čo sa v ňom naozaj skrýva.