Nosiče bicyklov pripevnené na automobile sú na našich cestách vidieť čoraz častejšie. Vďaka nosičom sa nemusíte jazdy na bicykli vzdať počas dovolenky alebo pri cestovaní mimo vášho domova. Vybrať si môžete z viacerých typov nosičov podľa možností vášho vozidla. Každý z nich má svoje prednosti i malé nevýhody, ktoré by ste pri ich kúpe mali zvážiť.

Nosiče pre každé auto

Nemusíte sa báť, že by ste nenašli nosiče bicyklov vhodné pre vaše auto. Výrobcovia mysleli na každú značku a na všetky možnosti. Vďaka tomu sa môžete rozhodnúť medzi nosičmi na piate dvere, nosičmi na strechu automobilu alebo nosičmi na ťažné zariadenie. Nosič bicykla je naozaj skvelým pomocníkom podobne ako strešný box. Skoro všetky typy unesú minimálne tri bicykle a umožnia sa venovať cyklistike celej rodine. Veľmi často sa môžete na cestách stretnúť s nosičmi bicyklov na strechu auta. Tieto nosiče sú lacné, unesú až štyri bicykle a po odmontovaní zaberú minimum miesta. Nosiče na strechu vozidla sa montujú na priečniky. Preto sa dajú využiť aj pri zmene automobilu. Ich nevýhodou je ťažšia manipulácia s bicyklami vo výške a nemožnosť parkovania v garáži. Nosiče bicyklov na piate dvere sa vyrábajú prakticky na každý typ auta. Uvezú tri bicykle a ich montáž je hračkou aj pre najmenej technicky zdatného vodiča. S týmto druhom nosiča bez problémov zaparkujete kdekoľvek. Medzi jeho nevýhody patria sťažený prístup do kufra automobilu, v niektorých prípadoch horšia viditeľnosť a to, že pri výmene auta nemusí nosič sedieť na daný typ vozidla.

Tento nosič vyhráva

Po zrátaní všetkých výhod a nevýhod sa jasným víťazom medzi nosičmi bicyklov stávajú nosiče na ťažné. Ak ste majiteľom auta s ťažným zariadením, o inom nosiči ani neuvažujte. Nosiče na ťažné zariadenia sú najlepšou voľbou vďaka jednoduchému upínaciemu mechanizmu, bezpečnosti, ochrany bicyklov i nosnosti. Takéto nosiče unesú až päť bicyklov a poradia si taktiež s ťažšími elektrobicyklami. Pomocou sklopného mechanizmu získate ľahký prístup do kufra. Problémom nie je ani parkovanie či demontáž. Nosiče bicyklov na ťažné zariadenie nezvyšujú spotrebu vozidla a niektoré modely sa dajú uzamknúť proti krádeži. Nemusíte sa báť odretia laku auta a ani poškodenia bicyklov. Jedinou nevýhodou je nutnosť zaobstarania tretej poznávacej značky alebo premiestnenie zadnej značky na nosič. Nosiče bicyklov sú naozaj jedinečným a praktickým riešením pre každého cyklistu.