Zoznámiť sa s investičným zlatom je dnes veľmi dôležité. Stalo sa totiž najdôležitejšou časťou portfólia moderného investora. Nemáme na mysli iba veľkého a bohatého investora. Do zlata dnes už totiž investujú aj bežné domácnosti.

Zlato je odpoveďou na veľmi zložitú otázku dneška: Do čoho dnes investovať?

Mnoho finančných poradcov dnes odporúča až 90 % majetku držať v zlate. Ešte donedávna to bolo iba 10 %. Význam zlata narástol v dobe koronavírusovej pandémie, kedy sklamali nielen akcie, ale aj tradičná istota: nehnuteľnosti. Investičné zlato nie! Jeho hodnota extrémne rástla. Rástla aj pred tým, ale v dobe pandémie skokovo a rýchlejšie. V prvej vlne koronavírusovej pandémie prekonalo zato hneď dvakrát po sebe svoj osobný rekord. Podľa odborníkov jeho cena ešte porastie. Kvôli pandemickej situácii, ekonomickej nestabilite, ale aj z dôvodu, že súčasné ložiská zlata budú do desiatich rokov vyčerpané a nové zatiaľ nie sú a v rovnakej kvalite a možná už ani nebudú.

Zlato sa vyplatí

Investičné zlato má dve podoby. Sú to investičné zlaté zliatky, teda zlaté tehly. Druhou plnohodnotnou alternatívou sú investičné zlaté mince. Nejde však mince pamätné. Ich cena sa určuje inak. Pri nákupe investičného zlata neplatíte DPH. Preto je jeho nákup a investícia doňho výhodnejšia ako do striebra, platiny, paládia či do diamantov. Zlaté tehličky so slovenským pôvodom ale nezoženiete. Mincovňa Kremnica investičné zlato v podobe zlatých zliatkov nevyrába. Nekúpite ho ani v NBS. Nakupujú sa preto predovšetkým zlaté zlatky zo švajčiarskych rafinérií.

Nechajte si s nákupom investičného zlata poradiť

S nákupom investičného zlata vám poradia v špecializovanej predajni mincovne na Dunajskej ulici 68 v Bratislave. „Zlaté mince a zlaté zliatky určené na bezpečné investíciu do tohto drahého kovu predávame priamo v Bratislave viac ako 9 rokov,“ konštatuje Soňa Klempová, vedúca predajne. „Za toto obdobie sme si získali dôveru 15 000 zákazníkov, ktorí si u nás pravidelne dopĺňajú svoje súkromné zlaté rezervy. Zlato dovážame priamo zo zahraničia, od dcérskej spoločnosti rakúskej centrálnej banky. Klienti tak majú istotu pôvodu a rýdzosti.“

Predajňa má aj svoje webové stránky www.slovenskemince.cz s e-shopom. Kedykoľvek, aj teraz, tam máte príležitosť nakúpiť investičné zlato online. Doručené vám bude bezpečne formou poistenej zásielky.