Efektívne, výhodné a praktické riešenie. Toto všetko v sebe zahŕňajú plastové palety, ktoré so sebou prinášajú niekoľko desiatok výhod. Oproti klasickým paletám, ktoré sú vyrobené z dreva, je riešenie v podobe plastových paliet ideálnou voľbou do každej firmy.

Palety z plastu sú vyrobené tak, aby boli 100% recyklovateľné. Tým sa stávajú kompletne ekologickými a firmy si ich hneď obľúbili. Plastové palety sú praktické, najmä čo sa týka ich skladovania.

Využitie paliet vyrobených z recyklovateľného plastu je skutočné široké. Pre svoju vysokú nosnosť a zároveň nízku hmotnosť sa plastová paleta dá použiť aj pri leteckej doprave. Vo všeobecnosti tieto palety slúžia ako ideálny doplnok k prepravným kontajnerom a boxom.

Plastové palety však nájdu svoje uplatnenie skutočne v širokej škále sektorov. V odvetviach, ako sú sklady, obchody, maloobchody, logistika či dokonca v priemysloch ako je farmaceutický, automobilový a potravinársky priemysel.

Na trhu dnes nájdete širokú ponuku firiem, ktoré palety vyrábajú. Ich prioritou je modernizovanie, a tiež ekologické riešenia.

Euro palety alebo palety z dreva?

Euro palety môžu byť vyrobené z dreva alebo z plastu. Teraz však máme na mysli palety, vyrobené z ekologického plastu. Popri týmto paletám idú pomaly klasické drevené palety do úzadia. Prečo to tak je?

Drevené palety so sebou prinášajú hneď niekoľko nevýhod. Medzi ich najväčšie nevýhody patrí neustála potreba ošetrovania, zlé skladovanie či veľká hmotnosť. Plastová Euro paleta nepotrebuje žiadne špeciálne ošetrenie, niektoré typy paliet sú hygienické a dajú sa v prípade potreby jednoducho očistiť.

Palety vyrobené z dreva sa nedajú ľahko vyčistiť a hrozí im rýchlejšie mechanické poškodenie. Zato, plastové euro palety majú pevnú konštrukciu, ktorá udržuje dlhú životnosť a plnohodnotnú efektívnu funkciu. Plastové palety sú tiež odolné voči korózii a nepriaznivým vonkajším vplyvom.

Všetky palety sa však líšia najmä podľa svojich rozmerov, veľkosti, materiálu, z ktorého sú vyrobené, a tiež podľa jednotlivého spôsobu využitia. Treba si však vyberať s rozumom, a tak prihliadať na kvalitné spracovanie, spoľahlivú konštrukciu, a tiež treba dbať na znalosť požiadaviek logistiky skladov.

V prípade, že ste zamestnancom nejakej firmy či spoločnosti, výhodným riešením pre vás a vašu spoločnosť sú jednoznačne plastové palety. Hneď uvidíte už spomínané praktické vlastnosti týchto produktov. Výber je len na vás, tak neváhajte a vyberte si už dnes!

Hygienická plastová paleta Maestro

Plastová paleta RackPal